Liverpul potopio Arsenal, Čelzi novi lider

Ovom pobjedom Liverpul je došao do 50. boda u sezoni i nalazi se na četvrtom mjestu na tabeli Premijer lige, dok je Arsenal i dalje lider sa 55 bodova
84 pregleda 12 komentar(a)
Martin Škrtel, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.02.2014. 19:48h

Liverpul je, jednostavno, "potopio" Arsenal sa 5:1, u derbiju 25. kola Premijer lige. Sve je bilo riješeno već nakon 20 minuta, kada je domaćin vodio čak 4:0, a mogao je postići još nekoliko golova.

Tim sa Enfilda furiozno je počeo i već je poslije pedesetak sekundi igre poveo 1:0, a strijelac je bio Martin Škrtel. Kapiten Liverpula Stiven Džerard je iz prekida ubacio loptu u šesnaesterac, a na petercu se najbolje snašao Škrtel i ubacio loptu u gol Arsenala.

U uvodnim minutima meča ekipa Arsena Vengera se ni malo nije snašla, a napadi Liverpula su se ređali kao na traci.

Već u 10. minutu rezultat je bio 2:0, a ponovo je strelac bio Škrtel. Ponovo je centrirao Džerard, ovog puta iz kornera, a Škrtel je glavom poslao loptu u mrežu.

U narednih nekoliko minuta Liverpul je imao još jednu nevjerovatnu priliku. Luis Suares je šutirao sa 25 metara i pogodio stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Kolo Ture, koji je uspio da promaši prazan gol.

Ipak, nije se dugo čekalo do narednog gola. U 16. minutu Suares je započeo napad Liverpula i poslao dug pas u šesnaesterac gostiju gdje se najbolje snašao Rahim Sterlong za 3:0.

Odbrana Arsenala nije postojala na početku meča, što je Liverpul iskoristio i postigao još jedan pogodak. U 20. minutu strijelac je bio Danijel Staridž.

Liverpul je do kraja poluvremena oborio tempo, tako da nije bilo golova.

Na samom početku drugog poluvremena, u 50. minutu, Sterling je ostao sam ispred golmana Arsenala i bez većih problema povisio na 5:0.

Od tog momenta fudbaleri Arsenala su zaigrali malo bolje, ali jedino što su uspjeli da urade je da postignu jedan gol. U 68. minutu Džerard je u svom šesnaestercu oborio Čemberlena, a sigiran sa bijele tačke bio je Mikael Arteta.

"Izašli smo i uradili ono što je trener tražio od nas. Prvih 20 minuta je bilo nevjerovatno. Radili smo kao tim i došli smo do rezultata. Sve počinje od odbrane, a upravo su oni bili sjajni. Martin Škrtel je dao dva gola, dva je postigao i Rahim Sterling i sa pravom proglašen za igrača meča, jer je to i zaslužio zbog svog zalaganja na terenu", kazao Danijel Staridž.

Poraz Arsenala, ali i remi Mančester sitija, iskoristio je Čelzi, koji je pobjedom od 3:0 protiv Njukasla sa 3:0 postao novi lider Premijer lige.

Apsolutni heroj dana na Stamford Bridžu bio je belgijski reprezentativac Eden Azar koji je zabilježio het-trik, prvi u karijeri u Premijer ligi.

Belgijski fudbaler u dosadašnjem toku sezone odigrao je 33 utakmice i postigao 14 golova.

Ovo mu je druga sezona u Čelziju, a u prošloj je sa "plavcima" osvojio Ligu Evrope.

"Da budem iskren, ne mislim da je Azar odigrao nešto drugačije u odnosu na prethodne utakmice. Jedina razlika je što je zabilježio het-trik. Igrao je slično protiv Hala, Mančester sitija, Junajteda i Liverpula. Igra stvarno veoma dobro, konstantan je i ambiciozan, jednom riječju fantastičan", rekao je Murinjo za klupski sajt.

Mančester siti nije mogao više od remija bez golova u gostima protiv Noriča.

To je prvi put od januara 2012. godine da je SIti vezao dva meča bez postignutog gola, zbog čega je pao na treće mjesto.

Stevan Jovetić je igrao do 61. minuta (zamijenio ga Džeko), i po ocijenama sajta „goal.com” ponovo bio jedan od najboljih u timu (veću ocjenu dobio je samo golman Džo Hart).

Jovetić je u prvom poluvremenu šutirao iz poluvojela, ali je golman Noriča Rudi odbranio šut.

Svonsi je u posljednjem meču dana na svom terenu ubjedljivo savladao lokalnog rivala Kardif sa 3:0.

Derbi dva velška kluba riješen je u drugom poluvremenu, a Svonsi je došao do bitnih bodova koji ga čuvaju u "zlatnoj" sredini na tabeli.

Domaćin je poveo u 47. minutu preko Vejna Rutlidža, prednost je udvostručio Nejtan Dajer u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Vilfred Boni pet minuta prije kraja.

Liverpul - Arsenal 5:1

Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Staridž 20 - Arteta 69.

Aston Vila - Vest Hem 0:2