Liverpul se primakao eliti, Hofenhajm u finišu zadržao nadu

Karabag savladao Kopenhagen, APOEL bolji od Slavije, a CSKA od Jang Bojsa, nevjerovatnim autogolom u 91. minutu
Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.08.2017. 20:49h

Liverpul je jednom nogom u Ligu šampiona.

Tim Jirgena Klopa slavio je protiv Hofenhajma u gostima 2:1.

Trent Aleksander-Arnold, 18-godišnjak koji je debitovao u prvom timu na evropskoj sceni, pogodio je za vođstvo.

Džejms Milner, uz malu pomoć defanzivca domaćih Nortvajta, povisio na 2:0.

Nadu Hofenhajmu donio je Mark Ut tri minuta prije kraja.

Možda bi tok utakmice i njen ishod bio drugačiji da je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić kod rezultata 0:0 iskoristio penal - njegov loš šut sa bijele tačke zaustavio je Minjole.

Veliku pobjedu ostvario je kiparski APOEL, koji je na brzinu uhvatio goste iz Praga.

Već poslije 10 minuta bilo je 2:0 za domaćina protiv Slavije, kiparski šampion je blizu grupne faze.

Sjajan gol postigao je Aloneftis - efektnim lob-udarcem je matirao gostiju.

I azerbejdžanski Karabag može da se nada istorijskom uspjehu, nakon pobjede 1:0 nad Kopenhagenom.

CSKA je slavio u gostima protiv Jang Bojsa, nevjerovatnim autogolom Kasima u 91. minutu.

Karabag - Kopenhagen 1:0