Liverpul usporio pohod Totenhema, poker golova Arsenala i Sitija

Vest Hem igrao neriješeno sa Kristal Palasom. Čelsi ubjedljiv protiv Aston Vile, prvi gol Pata u Premijer ligi
Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.04.2016. 18:40h

Liverpul je usporio lov Totenhema na lisice iz Lestera – derbi 32. kola Premijer lige završen je 1:1, pa tim iz Londona ima četiri boda manje i utakmicu više od lidera, koji sjutra dočekuje Sautempton.

Redsi su poveli u 51. minutu, nakon što su Staridž i Kutinjo prevarili odbranu rivala – Brazilac je efektno završio akciju.

Gosti su, međutim, pokazali da su čvrsta ekipa, da imaju karakter i izjednačili preko Harija Kejna 12 minuta kasnije.

Arsenal i Mančester siti ostvarili su identične pobjede – po 4:0 protiv Votforda, odnosno Bornmuta.

„Tobdžije“ su u meč sa Votfordom ušle pod pritiskom od tri uzastopna poraza na domaćem terenu,, ali su završile posao u prvom dijelu, kada su Aleksis Sančes i sve bolji mladić Aleks Ivobi riješili dileme.

„Sjajan je osjećaj. Kao dijete maštao sam o ovim trenucima, o fudbalu na visokom nivou, zatim o pobjedama sa Arsenalom“, kazao je Ivobi.

Arsenal još ima šansi da se okiti titulom, ali bi trebalo zaista da se dogodi nevjerovatan splet okolnosti i rezultata pa da Vengerov tim pretekne i Lester i Totenhem. Trenutno je na osam bodova zaostatka za liderom, a četiri za gradskim rivalom, od koga ima meč manje.

„Pokušaćemo da pobijedimo što više mečeva do kraja i da vidimo šta će da se dogodi“, rekao je Venger.

I Siti je bio goropadan na gostovanju Bornmutu – tri gola za 19 minuta postigli su gosti, a upisao se i Kevin de Brujn, koji je propustio prethodnih 12 mečeva, od kojih je Pelegrinijev tim slavio na samo četiri.

„Zadovoljan sam pobjedom, ali najvažnije je da smo poslije dugo vremena igrali onako kako znamo – tečno, brzo, precizno. To je naš stil fudbala“, kazao je Manuel Pelegrini.

Vest Hem je igrao neriješeno sa Kristal Palasom. Tim Slavena Bilića preokrenuo je vođstvo gostiju, pogocima Lancinija i Pajea, koji je ponovo postigao golčinu iz slobodnog udarca, ali je od 67. minuta imao igrača manje.

Prestrogo je, čini se, isključen Kujate, a Kristal Palas iskoristio brojčanu prednost da poravna.

"Mogao bih mnogo toga da kažem, ali samo ću reći – ni u kom slučaju to nije bio crveni karton. Četvrtu utakmicu zaredom donose se diskutabilne odluke na našu štetu“, prokomentarisao je Bilić.

Vest Hem je ostao na petom mjestu sa tri boda manje od Sitija, a jednim više od Junajteda, koji sjutra dočekuje Everton.

Čelsi je očekivano lako i ubjedljivo savladao Aston Vilu u gostima 4:0.

Utakmicu je obilježio nekada veliki brazilski talenat, sada 26-godišnji napadač Alešandre Pato, koji je pogodio na debiju u londonskom klubu i Premijer ligi.

Pato je iz penala, koji je sam izborio, postigao drugi gol za Čelsi.

On je u januaru dođao na Stamford bridž, na pozajmicu iz Korintijansa, ali zbog povreda nije igrao do danas.

Liverpul – Totenhem 1:1