Liverpulu dovoljna druga brzina za pobjedu u Londonu

Igrom koja nije impresionirala i koja nije bila u turbo-brzini, "crveni" su slavili 2:0
119 pregleda 0 komentar(a)
salah, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2018. 21:06h

Liverpul je naišao na čvrst otpor Kristal Palasa, ali je ostvario i drugu pobjedu na startu Premijer lige.

Igrom koja nije impresionirala i koja nije bila u turbo-brzini, ali koja pokazala timsku snagu favorita za titulu, "crveni" su slavili 2:0.

Gosti su poveli u 45. minutu, kada je Mo Salah pomjerio loptu ispred Sakoa, koji ga je zakačio po stopalu.

Penal je, po običaju, mirno i precizno izveo Džejms Milner.

Moglo je da bude i drugačije, da je Andros Taunsend sredinom prvog dijela pogodio gol pored nemoćnog Alisona - prečka je spriječila vođstvo Palasa.

Alison je u nastavku sjajno odbranio slobodan udarac Milivojevića, a meč ušao u mirniju završnicu u 75. minutu.

Salah je pobjegao odbrani rivala, a Aron Van- Bisaka ga oborio sa leđa za direktni crveni karton.

Brojčano slabiji domaćin je pokušao da dođe do boda, ali je Liverpul ove sezone suviše dobar da bi ispustio ovakvu utakmicu.

U posljednjim trenucima meča Sadio Mane je uvećao na 2:0 - pretrčao je skoro 50 metara sa loptom, izbjegao protivničkog igrača, prevario Henesija i pogodio praznu mrežu.

Nakon dva kola, po šest bodova, uz Liverpul, imaju Mančester siti, Čelsi, Votford, Totenhem i Bornmut.