Ljorente lansirao Juve na prvo mjesto, remi Intera

Šampion pobijedio u Livornu i makar na dan preuzeo vrh. Povratak Mirka Vučinića, koji je ušao u 81. minutu umjesto junaka Fernanda Ljorentea
3 komentar(a)
Fernando Ljorente, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2013. 22:13h

Makar na jedan dan Juventus će biti lider, to je u ovoj sezoni u kojoj je Roma donedavno rušila sve pred sobom udarna vijest - "dama" je pobijedila u Livornu sa 2:0 i sada uz meč više (Rimljani sjutra veče dočekuje Kaljari) ima dva boda više.

Meč u Toskani će se pamtiti i po povratku na teren Mirka Vučinića poslije skoro mjesec i po (igrao od 81. minuta), ali i po fantastičnom Fernandu Ljorenteu.

Juve, naime, baš i nije imao lak posao protiv Livorna, mučio se sve do 63. minuta kada je Španac iskoristio centaršut Pola Pogbe i volejom matirao Bardija.

Od tog trenutka je za šampiona sve postalo lakše, a već u 75. je meč riješen - Ljorente je proigrao Karlosa Tevesa, a ovaj je obezbijedio tri boda "staroj dami".

Inter je remizirao u Bolonji i propustio šansu da preuzme treće mjesto na tabeli.

Na "Dal'Ari" je bilo 1:1, a Inter je, iako je gubio (pogodio Panajotis Kone u 9. minutu) bio bliži trijumfu.

Žonatan je u 51. poravnao, "crno-plavi" su i prije i poslije tog pogotka imali nekoliko šansi, a posljednju je u 92. minutu propustio Žuan Žesus - on je fantastičnih udarcem iz poluvoleja pogodio prečku...

Fiorentina je posustala u Udinama (presudio gol Ertoa, Stefan Savić igrao 90 minuta), dok je Siniša Mihajlović remijem debitovao na klupi Sampdorije.

Đenovljane je za dva boda zakinuo Lacio (1:1) nakon što je u 94. minutu izjednačio, i to pogotkom Lorika Cane.

Sampdorija je prethodno vodila golom Sorijana, a cijelo drugo poluvrijeme je igrala s igračem manje zbog isključenja Nenada Krstičića.

Bolonja - Inter 1:1 (Kone 9 - Žonatan 51)

Livorno - Juventus 0:2 (Ljorente 63, 75)

Sampdorija - Lacio 1:1 (Sorijano 67 - Cana 90+4)

Sasuolo - Atalanta 2:0 (Zaza 63, Berardi 67)

Torino - Katanija 4:1 (Imobile 10, El Kaduri 34, 61, Moreti 59 - Leto 50)

Udineze - Fiorentina 1:0 (Erto 34)