Ljoris u posljednjem minutu poklonio pobjedu Šveđanima, Toivonen pogodio sa svoje polovine

U derbiju večeri, Švedska je u Stokholmu pobijedila Francusku 2:1, golom Toivonena u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Pobjedu domaćinu je poklonio francuski golman Ljoris, koji je istrčao van šesnaesterca i poslao pogrešan pas. Sa svoje polovine, Toivinen je šutirao i zatresao mrežu.
1 komentar(a)
Ažurirano: 09.06.2017. 20:57h

Krajem juna prošle godine fudbalska reprezentacija Mađarske igrala je u osmini finala Eura, što je bio najveći uspjeh „lake konjice“ u posljednjih pola vijeka.

Nepunu godinu kasnije, mađarski fudbal je ošamaren, a obrazi će mu bridjeti dugo – izabranici selektora Bernda Štorka poraženi su u šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Andori 1:0.

Bio je to tek drugi uspjeh domaćina u 48. mečeva u mundijalskim kvalifikacijama – prvi su proslavili u oktobru 2016. savladavši Makedoniju.

Gol za veliki trijumf postigao je defanzivac Santa Kolome Mark Rebes u 26. minutu.

Iako su do kraja kvalifikacija ostala četiri kola, Mađari su praktično otpisani u igri za prve dvije pozicije u grupi B, koje su rezervisali Švajcarska, pobjedom nad Farskim Ostrvima 2:0, i Portugal, koji se poigravao sa Letoncima - 3:0.

Dva gola postigao je neumorni Kristijano Ronaldo.

U derbiju večeri, Švedska je u Stokholmu pobijedila Francusku 2:1, golom Toivonena u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Pobjedu domaćinu je poklonio francuski golman Ljoris, koji je istrčao van šesnaesterca i poslao pogrešan pas.

Sa svoje polovine, Toivinen je šutirao i zatresao mrežu.

"Vikinzi" su zakomplikovali situaciju u grupi A, izjednačivši se sa "trikolorima" na čelu sa 13 bodova.Tri manje je sakupila Holandija, nakon ubjedljive pobjede nad Luksemburgom 5:0, na povratku Dika Advokata na klupu reprezentacije.

Mundijalu u Rusiji nakon petka bliža je Belgija, koja je slavila u Estoniji 2:0.

Эстония - Бельгия 0:2. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Kao lideri grupe H, "crveni đavoli" sada imaju četiri boda više od Grčke, a pet od Bosne i Hercegovine, reprezentacija koje su igrale bez golova u Zenici.