Loše vijesti za Crnu Goru: Danska nokautirala Poljake na "Parkenu", slavila i Rumunija

111 pregleda 13 komentar(a)
Danska, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2017. 20:51h

Danska je u derbiju bila silovita protiv Poljske, pa je situacija u grupi E potpuno otvorena.

Poljska je ostala prva sa 16 bodova, a drugo mjesto dijele Crna Gora i Danci, s tim što "hrabri sokoli" imaju bolju gol-razliku za plus dva.

Nakon velikog trijumfa u Astani, Crna Gora se nadala da će stići "pomoć" od Poljaka, ali u Kopenhagenu dileme nije bilo - Danska je slavila rezultatom 4:0.

Дания - Польша от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Dilejni je pogodio u 16. minutu i najavio veliki trijumf domaćina, Kornelijus je u 42. povisio prednost, a tačku na duel u nastavku su stavili Jorgensen i Eriksen.

Jermenija je bila blizu iznenađenja u Bukureštu, ali je Rumunija do pobjede stigla u 91. minutu pogotkom Maksima.

Rumuni su od 54. minuta imali igrača više, čak su promašili i penal (Stančiu), ali su nekako pronašli put do mreže, pa pred gostovanje u Podgorici imaju četiri boda manje od Crne Gore.

U grupi C, Njemačka je savladala Češku u Pragu sa 2:1 i došla na korak od Mundijala, dok je Engleska u grupi F opravdala ulogu favorita na Malti - 4:0.

Чехия - Германия от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Grupa C: Češka - Njemačka 1:2 (Darida 78 - Verner 4, Humels 88);

San Marino - Sjeverna Irska 0:3 (Magenis 70, 75, Dejvis (penal) 78);

Norveška - Azerbejdžan 2:0 (King (penal) 32, Sadigov (autogol) 59);

Tabela: Njemačka 21, Sjeverna Irska 16, Češka 9Norveška, Azerbejdžan 7, San Marino.

Grupa E: Danska - Poljska 4:0 (Dilejni 16, Kornelijus 42, Jorgensen 59, Eriksen 80);

Rumunija - Jermenija 1:0 (Maksim 90+1);

Kazahstan - Crna Gora 0:3 (Vešović 31, Bećiraj 53, Simić 63);

Tabela: Poljska 16, Crna Gora, anska 13, Rumunija 9, Jermenija 6, Kazahstan 2.

Grupa F: Malta - Engleska 0:4 (Kejn 53, 90+2, Bertrand 86, Velbek 90+1);

Litvanija - Škotska 0:3 (Armstrong 25, Robertson 30, Mekartur 72);

Slovačka - Slovenija 1:0 (Nemec 81);

Tabela: Engleska 17, Slovačka 15, Škotska, Slovenija 11, Litvanija 5, Malta 0.