Madrid je elita - Real i Atletiko u polufinalu

Lester - Atletiko 1:1, Real - Bajern 4:2 poslije produžetka. Sjutra: Barselona - Juventus (0:3), Monako - Borusija Dortmund (3:2)
84 pregleda 0 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.04.2017. 21:26h

Real i Atletiko i ove sezone igraće u polufinalu Lige šampiona.

Atletiko je preživio trenutke straha u Lesteru, ali je sa komfornih 1:1 prošao među četiri najbolje ekipe. U prvom meču bilo je 1:0 za madridski tim, u kome je standardnih 90 minuta odigrao Stefan Savić.

O meču u Madridu, između Reala i Bajerna, pričaće se dugo.

Real je slavio 4:2 poslije produžetaka, nakon što je Bajern bio bolji u 90 minuta 2:1.

Dvije sudijske odluke ozbiljno su uticale na ishod.

Vikor Kasai isključio je Vidala u finišu meča, dodijelivši mu prestrogo drugi žuti karton, da bi Ronaldo u 105. minutu iz očiglednog ofsajda izjednačio na 2:2.

Tok mečeva

112. minut - Real vodi 4:2, Marko Asensio je na efektan način savladao Nojera.

109. minut - sada je definitivno sve gotovo. Het-trik Ronalda.

Sve zasluge idu Marselu, koji je maestralnim prodorom namjestio zicer golgeteru Reala.

Ronaldo je postigao 100. gol u Ligi šampiona, a 103. u evropskim takmičenjima.

I ova situacija je mirisala na ofsajd, ali bar nije bio tako očigledan.

105. minut - kakav propust sudija na "Bernebauu" - Ronaldo je bio otprilike pola metra u ofsajdu kada mu je Ramos uputio loptu.

Pomoćni arbitar nije podigao zastavicu, a Portugalac pogodio gol - 2:2.

98. minut - opasan Real, preko Asensija.

Lukav šut uz prvu stativu, Nojer je budan.

97. minut - prvo uzbuđenje u produžetku - tukao je Ronaldo, odbranio Nojer, a zatim je Marselo bio neprecizan.

U Madridu produžeci.

Bajern je 90 minuta dobio 2:1.

Bavarci će imati igrača manje, nakon kontroverznog isključenja Vidala u finišu meča.

Kraj u Lesteru - Atletiko je ponovo u polufinalu, treći put u posljednje četiri godine, nakon remija 1:1 u revanšu sa prvakom Engleske.

Лестер - Атлетико 1:1. Обзор матча. Лига чемпионов 2016/17. 1/4 финала. Ответный матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Reaguje Anćeloti - izašao je Levandovski, ušao Kimih da pokuša da izbalansira situaciju na sredini terena.

Real je i u Minhenu imao igrača više, prošle sedmice isključen je Havi Martines.

84. minut - Bajern će igrati sa 10 igrača, nakon što je sudija Kasai dodijelio drugi žuti karton Vidalu.

Nije bio ni faul, a kamoli da je za karton.

78. minut - Serhio Ramos, koliko puta junak Reala, mogao bi da bude tragičar - njegovim autogolom, izuzetno nespretnom reakcijom u svom šesnaestercu, Bajern ponovo vodi i ima rezultat za produžetke.

76. minut - Kristijano Ronaldo nosi Real u dvomeču sa Bajernom - dva gola u Minhenu, sada veoma važan pogodak za izjednačenje u revanšu.

Kasemiro je centrirao, a CR7 postigao 101. evrogol u karijeri.

Dobar pokušaj Mareza iz slobodnog udarca, bio je Alžirac za malo neprecizan.

Mnogo je pretumbao Simeone, Savić igra desnog beka, Himenes je u centru odbrane.

Dvije izmjene u Atletiku - Tores umjesto Karaska, Korea mijenja Filipea Luisa.

Odličan period u igri Lestera, izjednačenje je podiglo adrenalin "lisicama".

Pokušali su Uljoa, pa ponovo Vardi, Atletiko neočekivano prolazi kroz teške trenutke.

62. minut - Lester je izjednačio - Džejmi Vardi je strijelac nakon gužve pred golom gostiju.

Veliku šansu za 2:0 u Madridu imao je Vidal, koji nije dobro zahvatio loptu u šesnaestercu.

Levandovski je na 41 utakmicu ove sezone postigao 39 golova.

Biće žestoko na "Bernabeuu" do kraja. Bajernu je potreban još jedan gol.

53. minut - Bajern vodi. Penal je skrivio Kasemiro, koji je faulirao Robena,

Robert Levandovski bio je precizan.

U Madridu, velika prilika za Bajern.

Roben je sve uradio kako treba, opet je spasilac bio Marselo.

51. minut - dobar pokušaj veziste Lestera Čilvela sa 13-14 metara - preko gola.

50. minut - velika šansa za Atletiko. Grizman je poput Bolta pretrčao igrače Lestera, poslao loptu paralelno sa golom, ali je Karasko bio zamalo kratak.

Dvije izmjene u Lesteru - Čilvel umjesto Benaluana, Uljoa mijenja Okazakija.

Nakon prrvih 45 minuta, Atletiko je jednom nogom u polufinalu, jer vodi protiv Lestera 1:0.

Tri gola potrebna su "lisicama" u drugom poluvremenu, a "kolćonerosi" su na svim utakmicama dosadašnjeg dijela Lige šampiona primili tri.

U Madridu nema golova. Bajern je bio opasan, mogao do vođstva u uvodu meča, ali kako je vrijeme odmicalo, Real je doveo stvari u ravnotežu.

36. minut - dobra šansa za Real - Serhio Ramos je pokušao, lopta prošla Nojera, ali se na putu ka golu našao Boateng.

34. minut - prvi šut Lestera u okvir gola, Marez je desnom nogom pokušao da iznenadi Oblaka, ali je to bio lak posao za Slovenca.

Prva šansa za Real - odličan udarac Danija Karvahala, ali Nojer je još jednom pokazao kvalitete.

26. minut - Atletiko vodi u Lesteru - sjajan gola Saula, koji je glavom iskosa sa desne strane, sa desetak metara, pogodio suprotni ugao.

21. minut - dobar napad Lestera. Vardi je sa lijeve strani ubacio u šesnaesterac, Okazaki zahvatio loptu i poslao je preko gola.

Bajern igra dobro u Madridu, ali je pitanje da li može da izdrži u takvom ritmu.

Statističari su izračunali, naime, da je Bajernova postava najstarija u istoriji Lige šampiona - prosjek prvog tima je 30 godina i 116 dana.

U Lesteru, Atletiko potpuno kontroliše utakmicu, nekoliko opasnih situacija imali su gosti, ali za sada nema šansi.

10. minut - Pokušao je i Roben - Bavarci su opasni na "Bernabeuu".

9. minut - Zaprijetio je Bajern, i to opasno - sjajna akcija Alabe i Riberija, Tijago Alkantara je bio u sjajnoj poziciji, ali je Marselo reagovao u posljednji čas.

U Madridu, Arturo Vidal je dobio žuti karton, a Ronaldo iz slobodnog udarca pogodio živi zid.

Nema mnogo uzbuđenja na startu.

Počele su utakmice.

Večeras će biti poznati prvi polufinalisti Lige šampiona, nakon revanša u Madridu i Lesteru.

Real dočekuje Bajern sa prednošću od 2:1 iz prvog meča u Minhenu.

Prvak Evrope je veliki favorit za prolaz, ali Bajern nije "običan" tim i klub - njemački gigant je toliko ponosan da se neće predati bez borbe.

Dobio je i injekciju samopouzdanja, jer se u tim vraća Robert Levandovski, koji je propustio prvu utakmicu zbog povrede.

U Realu nema Bejla i Pepea.

Na "King Pauer" stadionu stiže Atletiko i nosi 1:0 iz Madrida.

Lester je zablistao u prvoj, moguće i posljednjoj sezoni u evropskoj eliti, ima izazovan rezultat, energiju sa tribina, ali ne i iskustvo u ovoj fazi i ovako važnim mečevima.

Naš Stefan Savić je u startnoj postavi i ima šansu da postane prvi crnogorski fudbaler poslije Dejana Savićevića, koji je dvije godine zaredom igrao u polufinalu Lige šampiona.

Pomalo neočakivano, Simeone je primijenio "murinjovsku" taktiku, i štopera Himenesa ubacio na sredinu terena, kao zadnjeg veznog.