Majnc šokirao Bajern, Borusija na minus pet pred derbi

U Bavarskoj, naravno, još nije upaljen alarm za uzbunu, ali je ovo najava da bi Bundesliga mogla da bude zanimljivija nego što se mislilo - Bavarci, naime, već u subotu gostuju Borusiji na "Signal Iduna parku".
Bajern, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 02.03.2016. 21:05h

Bajern je senzacionalno poražen od Majnca na "Alijanc areni" sa 2:1, pa prednost tima Pepa Gvardiole u odnosu na drugoplasiranu Borusiju Dortmund odavno nije bila manja - iznosi pet bodova.

Sampeiro je u 26. minutu nakon školskog kontranapada doveo Majnc u vođstvo, a kada je Roben nakon opsade protivničkog gola izjednačio u 64. minutu, činilo se da domaći i ovaj meč imaju u rukama. Ipak, pitali su se gosti, koji su četiri minuta prije kraja preciznim udarcem Sampeira sa ivice šesnaesterca proslavili veliku pobjedu.

Ovo je prvi poraz Bavaraca kod kuće u Bundesligi od 9. maja 2015. godine.

Borusija Dortmund je golovima Ramosa u finišu prvog i Durma početkom drugog poluvremena lako riješila gostovanje Darmštadu i najavila veliki derbi.

Verder je šokirao Bajer Leverkuzen u gostima, zahvaljujući het-triku Pizara, dok Borusija Menhengladbah nije imala milosti za Štutgart.