Malaga i Valensija u četvrtfinalu Kupa kralja

Malaga se plasirala u četvrtfinale španskog Kupa kralja, pošto su večeras na domaćem terenu, u revanš utakmici osmine finala, savladala trećeligaša Eibara sa 4:1. Prvi meč završen je neriješeno 1:1.
Tino Kosta, Foto: Valenciacf.com
Ažurirano: 08.01.2013. 23:27h

Malaga i Valensija su se plasirale u četvrtfinale španskog Kupa kralja. Malaga je večeras na domaćem terenu, u revanš utakmici osmine finala, savladala trećeligaša Eibara sa 4:1. Prvi meč završen je neriješeno 1:1.

Neugodni Baskijci najavili su iznenađenje vođstvom koje su imali do finiša, ali se kvalitetniji i iskusniji tim Malage pravovremeno trgao i u roku od 15 minuta napravio preokret postigavši čak četiri gola.

Valensija je na "Mestalji" savladala Osasunu 2:1 i prošla dalje, jer je bila bolja i u gostima (2:0).

Osasuna je uspjela da izjednači rezultat u prvom poluvremenu i to je bilo sve, a očekivanu pobjedu Valensija je ovjerila u posljednjem minutu preko reprezentativca Soldada.

Prije toga su strijelci bili Kosta u 34. za Valensiju, a Ljorente u 37. minutu za Osasunu.

Sjutra se sastaju Sevilja - Majorka (prvi meč 5:0), Real Madrid - Selta (1:2) i Saragosa - Levante (1:0), a u četvrtak Hetafe - Atletiko Madrid (0:3), Barselona - Kordoba (2:0) i Betis - Las Palmas (1:1).