Malaga u nadoknadi do pobjede

Espanjol i Valensija igrali su večeras u Barseloni neriješeno 3:3. Spektakularnu utakmicu obilježila su dva pogotka, po jedan za obje ekipe, u sudijskoj nadoknadi vremena.
Batista, Foto: Malagacf.com
Ažurirano: 13.04.2013. 22:26h

Iscrpljeni nakon ispadanja u četvrtfinalu Lige šampiona od Borusije, fudbaleri Malage mučili su se tokom cijelog meča, ali je pobjedu svom timu protiv Osasne donio protiv Baptista u 93. minutu,u utakmici 31. kola španske Primere

Bod domaćinu donio je kapiten Serhio Garsija u četvrtom minutu sudijske nadoknade i odmah nakon toga glavni arbitar je svirao kraj.

Prethodno je u prvom minutu nadoknade Roberto Soldado postigao treći gol za Valensiju i tada se činilo da su "slijepi miševi" nadomak važne pobjede u borbi za Ligu šampiona.

Espanjol je u 45. minutu poveo preko Vakasoa, ali je osam minuta kasnije izjednačio Kanales. Novo vođstvo domaćinu donio je Verdu u 82. minutu, ali je radost Espanjola trajala samo pet minuta kada je mrežu domaćina zatresao Žonas.

Deportivo je u gostima savladao Levante 4:0 i zabilježio četvrti uzastopni trijumf u borbi za opstanak.

Ovom pobjedom ekipa iz La Korunje došla je do 16. mjesta na tabeli, pošto je "preskočila" Saragosu i Granadu koje sjutra igraju svoje mečeve 31. kola.

Pogotke za sjajni Deportivo postigli su Huan Karlos Valeron, Luis Pici, Nelson Oliveira i Bruno Gama.

Rezultati i strijelci:

Valjadolid - Hetafe 2:1 (Gonzales 68, Gvera 75 - Alkaser 45)

Levante - Deportivo 0:4 (Valeron 12, Pici 20, Oliveira 28, Gama 90)

Espanjol - Valensija 3:3 (Vakaso 45, Verdu 82, Garsija 90+4 - Kanales 53, Žonas 87, Soldado 90+1)

Malaga - Osasuna 1:0 (Batista 90+3)