Mančester Junajted u finalu Internacionalnog kupa šampiona

2 komentar(a)
Ešli Jang, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.08.2014. 22:44h

Mančester junajted je savladao i trećeg protivnika na Internacionalnom kupu šampiona.

Nakon pobjeda nad Interom i Romom, ekipa Van Gala je trijumfovala i protiv Reala iz Madrida, rezultatom 3:1.

Ešli Jang je u 21. minutu rutinski donio prednost Mančesteru, nakon izvanredne timske akcije njegovih saigrača.

Nije puno trebalo Madriđanima da izjednače - Bejl je u 27. minutu bio precizan sa bijele tačke, nakon što je sam i izborio jedanaesterac.

Deset minuta kasnije jednu od glavnih uloga opet je odigrao Jang. Vezista Junajteda je sjajnim centaršutom pronašao Runija koji je jedva uspio da zakači loptu i neznatno joj promjeni pravac, dovoljno da savlada Kasiljasa.

Pobjedu "crvenih đavola" je u 80. minutu ovjerio Ćićarito, na odličnu asistenciju Šinđija Kagave.

Publika u SAD-u je u posljednjih 15-ak minuta dobila priliku i da prvi put tokom priprema vidi na djelu Kristijana Ronalda, koji se očigledno oporavio od povrede.

Mančester je tako upisao i treću pobjedu u isto toliko mečeva na turniru i obezbijedio finale, dok je "kraljevski klub" porazima u sva tri duela završio takmičenje.