Mario Aleksić odličan u Tirani

2 komentar(a)
Aleksić, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 27.04.2016. 20:03h

Petnaestogodišnji crnogorski teniser Mario Aleksić učestvovao je na evropskom teniskom turniru do 16 godina Tirana open koji je održan u glavnom gradu Albanije.

U pojedinačnoj konkurenciji bio je treći nosilac i na putu do do polufinala pobijedio je Italijane Jakopa Landinija (6:3, 4:6, 7:6), Matea Arnaldija (6:3, 6:4) i Marka Mateolija (6:0, 6:3), kojeg je prošle godine dobio u finalu turnira Tirana open U14. U polufinalu je izgubio od prvog nosioca, godinu starijeg Makedonca Andreja Andrevskog (6:3, 7:5).

U konkurenciji parova sa Italijanom Markom Mateolijem osvojio je turnir pobijedivši poljski par Konopko - Pavlak (6:2, 6:2), srpsko crnogorski par Ćirić - Hodžić (6:3, 7:5) i u finalu Italijane Golu i Manjanija (7:5, 6:3).

Mario je prošle godine postigao veliki uspjeh dostigavši 15. mjesto na evropskoj teniskoj rang-listi u kategoriji do 14 godina. Na kraju godine nagrađen je peharima od Teniskog saveza Crne Gore kao najbolje rangirani crnogorski teniser na evropskoj teniskoj rang-listi u konkurenciji do 14 godina i na listi svih dječaka.