Marsej osvojio samo bod, PSŽ na potezu

Lorijen - Marsej, Foto: Fclweb.fr
Ažurirano: 02.12.2014. 23:05h

Fudbaleri Olimpika iz Marseja odigrali su danas 1:1 sa Lorijanom u 16. kolu francuske Lige 1 i tako došli u opasnost da izgube prvo mjesto tabele.

Marsej sada ima 35 bodova, dva više od Pari Sen Žermena, koji sjutra igra u gostima protiv Lila. "Sveci" bi pobjedom nad 15. timom na tabeli izbili na prvu poziciju.

Najbolji strijelac Olimpika ove sezone Andre-Pjer Žinjak mogao je da donese svom timu pobjedu u nadoknadi vremena, ali je Lamin Kone odbranio njegov udarac.

Olimpik je poveo na vještačkoj travi Lorijana u 32. minutu, kada je Dimitri Paje ušao sa lijeve strane, prešao dvojicu defanzivaca i smjestio loptu u gornji desni ugao mreže.

Lorijan je izjednačio pet minuta kasnije iz penala. Benžamin Žano je utrčao na dugu loptu, ali ga je srušio golman Marseja Stiv Mandana, a jedanaesterac je iskoristio Džordan Aju.