Meksiko zaustavio Portugal, Čileanci bolji od Kameruna

Bod Meksikancima donio je Ektor Moreno u 92. minutu
Portugal - Meksiko Kup konfederacija, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.06.2017. 20:07h

Portugal je dva puta vodio protiv Meksika, ali mu to nije bilo dovoljno da pobjedom otvori Kup konfederacija u Rusiji.

U Kazanju je bilo 2:2, a bod "sombrerosima" donio je novi defanzivac Rome Ektor Moreno koji je pogodio glavom poslije kornera u 92. minutu.

To se dogodilo samo šest minuta nakon što je Portugal poveo sa 2:1 (gol Alveša Sedrika) i tada se činilo da aktuelni prvak Evrope grabi ka prvoj pobjedi na turniru.

Rikardo Kvarežma je u 34. minutu majstorski prevario golmana Giljerma Oćou i donio 1:0 nakon asistencije Kristijana Ronalda, ali je već do poluvremena poravnao Havijer Ernandes 48. golom za nacionalni tim.

Utakmica će se pamtiti i po poništenom pogotku Pepea kod rezultata 0:0 - iako su ga sudije prvobitno priznale, promijenile su odluku, i to ispravno, nakon što je odgledan video snimak.

U istoj grupi, Rusija je juče sa 2:0 savladala Novi Zeland.

A u grupi B, Čile je savladao Kamerun (2:0) golovima Artura Vidala i Edua Vargasa.

I u toj utakmici je video tehnologija igrala ulogu, kada je u prvom poluvremenu poništen pogodak Vargasa, a onda i u sudijskoj nadoknadi kada je priznat.