Mertens se igrao sa Torinom, Lacio preuzeo četvrto mjesto

Krilni napadač koji je prije tri godine stigao iz PSV-a je već u prvom poluvremenu riješio meč sa "bikovima", jer je tri puta savladao Džoa Harta, a u nastavku je dao još jedan gol
Dris Mertens, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.12.2016. 21:58h

Dris Mertens je odigrao utakmicu života - omaleni Belgijanac je dao čak četiri gola u pobjedi Napolija nad Torinom (5:3).

Krilni napadač koji je prije tri godine stigao iz PSV-a je već u prvom poluvremenu riješio meč sa "bikovima", jer je tri puta savladao Džoa Harta.

Наполи - Торино 5:3. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 17 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Napoli je opvom pobjedom izbio na 3. mjesto, sa bodom manje od drugoplasirane Rome.

Inter je u podnevnom terminu Serije A slavio zasluženu pobjedu u gostima Sasuolu (1:0). Jedini pogodak postigao je Antonio Kandreva u 47. minutu, iako su gosti propustili brojne prilike za ubjedljiviji trijumf.

Iako za liderom Juventusom kasni čak 15 bodova, za Inter još ništa nije izgubljeno u prvenstvu, pošto je na samo sedam bodova od trećeg mjesta i kavlifikacija za Ligu šampiona.

All Goals & Highlights HD - Lazio 3-1... by sporttivi

Lacio je bio bolji od Fiorentine (3:1), pa je preuzeo četvrto mjesto ispred Milana, a lud meč je viđen u Đenovi.

Palermo je slavio na "Ferarisu" sa 4:3, iako je do 88. minuta gubio sa 3:2 - golove vrijedne tri boda postigli su Rispoli i Trajkovski...

Rezultati 17. kola

Napoli - Torino 5:3 (Mertens 13, 18. penal, 22, 80, Kirikeš 70 - Beloti 58, Rosetini 76, Falke 84 penal)

Udineze - Krotone 2:0 (Tero 43, 61)

Peskara - Bolonja 0:3 (Mazina 7, Džemaili 41, Krejči 57)

Sasuolo - Inter 0:1 (Kandreva 47)

Kjevo - Sampdorija 2:1 (Međorini 9, Pelisije 42 - Šik 90+4)

Đenova - Palermo 3:4 (Simeone 4, 57, Ninković 65 - Kvaison 42, Golndaniga 69, Rispoli 88, Trajkovski 90)

Lacio - Fiorentina 3:1 (Keita 23, Bilja (penal) 45+4, Radu 90 - Zarate 64, )