Mesi: Barsa ne zavisi od Suareza, Nejmara i mene

1 komentar(a)
Leo Mesi, Foto: Www.sport-english.com
Ažurirano: 17.03.2016. 18:06h

Barselona je ove sezone već osvojila dva trofeja (Fifino Svjetsko prvenstvo i evropski Super kup), na dohvat su joj i španska dva (u finalu Kupa kralja igra sa Seviljom, dok u Primeri devet kola prije kraja ima osam bodova više od drugoplasiranog Atletika), a preko Arsenala prošla je u četvrtfinale Lige šampiona.

Navijači "blau grane" su nestrpljivi, ali...

"Idemo korak po korak, meč po meč" - kaže Leo Mesi, koji se našao u centru novinarske pažnje tokom jedne marketinške akcije u četvrtak u Barseloni.

"Svjesni smo da još nismo ništa osvojili. Cilj je da odbranimo sve trofeje iz prošle godine."

U žrijebu parova četvrtfinala elitnog takmičenja, Barselona će se sjutra naći sa Realom, Atletikom, Bajernom, Pari Sen Žermenom, Mančester sitijem, Volfsburgom i Benfikom.

"Ne možemo da biramo protivnike. Ko god da nam dođe znamo da će biti teško."

"MSN" trio - Mesi, Saurez, Nejmar - koji su sa po jednim golom srušili Arsenal u revanšu osmine finala na Nou kampu (3:1), broj zajedničkih pogodaka u sezoni podigli su na 106. Prošlogodišnji rekord je - 122.

"Pomažemo i u napadu i u odbrani, ali tim ne zavisi od nas" - skroman je Mesi.

"Imamo dosta igrača koji su osvojili sve što se može, ali drže isti nivo motivacije. To je najvažnije: da se zadrži želja za pobjeđivanjem."