Mesi popravio rekord za dva gola, poraz Reala u Vigu

Sreća pa će izabranici Žozea Murinja imati revanš da isprave stvar. Sreća pa su imali Ronalda, koji je tri minuta prije kraja smanjio na 2:1 i izborio znatno aktiviniji rezultat
2 komentar(a)
Pepe, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.12.2012. 23:29h

Iznenađenje u osmini finala Kupa Kralja - Selta je na “Balaidosu” savladala Real sa 2:1.

Sreća pa će izabranici Žozea Murinja imati revanš da isprave stvar. Sreća za njih što su imali Kristijana Ronalda, koji je tri minuta prije kraja smanjio na 2:1 i time izborio znatno aktiviniji rezultat uoči uzvrata.

Prvi gol za Seltu postigao je Mario Bermeho u 56, a drugi, sjajnim šutem sa 25 metara, Kristijan Bustos u 78. minutu.

Za razliku od Reala, Barselona nije dozvolila iznenađenje u Kordobi (2:0). Blistao je Leo Mesi, koji je sa dva pogotka popravio sopstveni rekord po broju golova u jednoj kalendarskoj godini na 88.

Plasman u četvrtfinale osigurao je i Atletiko Madrid, koji je na svom terenu savladao Elče (3:0).

Veliko iznenađenje priredio je trećeligaš Eibar, koji je u šesnaestini finala eliminisao Atletik Bilbao.

Večeras je u revanšu kao gost igrao protiv Atletika nerešeno 1:1, a prošao je dalje nakon remija bez golova kod kuće. Eibar će u osmini finala igrati protiv Malage.