Mesi prekinuo "prokletstvo" protiv Čelsija, Bajern torpedovao Bešiktaš - Vijesti.me
LIGA ŠAMPIONA - OSMINA FINALA

Mesi prekinuo "prokletstvo" protiv Čelsija, Bajern torpedovao Bešiktaš

Mesi Inijesta
Mesi Inijesta (Foto: Reuters)

Na devetom meču i poslije više od 700 minuta igre, Leo Mesi je postigao gol protiv Čelsija - gol, kojim je Barseloni donio remi na Stamford bridžu (1:1) i realne šanse za  plasman u četvrtfinale.

Čelsi je možda zaslužio više, u odbrani je šampion Engleske napravio jednu grešku i skupo je platio, dok mu je pred golom gostiju falilo malo sreće.

Dva puta je Vilijan pogađao stativu, prije nego što je sjajnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo.

U dvoboju između Bajerna i Bešiktaša sve je gotovo. Turski tim od 16. minuta je imao igrača manje, a bavarska mašina to ne propušta - na kraju 5:0 za Bajern.

Tok mečeva

88. minut - Petarda Bajerna, Levandovski poput Milera - drugi gol poljskog reprezentativca.

79. minut - Bajern na 4:0, sve je gotovo u ovom dvomeču. Robert Levandovski.

75. minut - konačno Mesi zna kako je postići gol Čelsiju - Barselona je izjednačila na Stamford bridžu.

Prvi gol Mesija u osmom duelu sa londonskim timom. Greška Kristensena, prva na utakmici, asistencija Inijeste i realizacija Argentinca.

66. minut - 3:0 za Bajern. Drugi gol Tomasa Milera. Ponovo spretna reakcija na petercu.

63. minut - dvije stative u prvom poluvremenu, a onda maestralan gol. Vilijan je pronašao ugao gola Ter Štegena, još jednim sjajnim udarcem sa 20-ak metara. Čelsi vodi protiv Barselone.

54. minut - prvi opasniji pokušaj Barse. Suares je testirao Kurtou.

53. minut - nije bilo spasa ovoga puta za Bešiktaš. Kingsli Koman je duplirao vođstvo Bajerna.

Levandovski je vratio loptu sa desne strane, natrčao je Koman i pogodio donji desni ugao.

50. minut - umalo 2:0 za Bajern. Levandovski je pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Nakon prvih 45 minuta u Londonu nema golova. Barselona je, međutim, imala mnogo sreće - dva puta je Vilijan udarcima sa 20-ak metara pogađao stativu gola gostiju.

Katalonci bezopasni, Mesi nema prostora, Suares zaustavljen...

U Minhenu, Bajern je poveo, golom Tomasa Milera, protiv Bešiktaša, koji od 16. minuta ima igrača manje.

43. minut - Bajern vodi. Tomas Miler. U stilu Gerda Milera - skrenuo je loptu iz peterca, nakon prodora Komana i pokušaja Alabe.

41. minutu - Vilijan baš nema sreće - još jedan maestralan šut Vilijana, sa skoro istog mjesta kao prije osam minuta, i sa istim ishodom.

Ponovo je pogodio stativu, ovoga puta desnu.

38. minut - opasna situacija pred golom Čelsija. Korner Rakitića, Pike je glavom pokušao sa peterca, ometao ga je Ridiger, pa nije bilo opasnosti za Kurtou.

33. minut - sreća za Barselonu. Vilijan je sa 20-ak metara sjajno šutirao, Ter Štegen pogledom pratio loptu koja je pogodila lijevu stativu.

30. minut - šansa za Bajern. Humels je šutirao glavom, a golman Bešiktaša Fabrisio odlično odbranio. Još nema golova u Minhenu.

Dobar šut Markosa Alonsa iz slobodnog udarca, na mjestu Ter Štegen.

Ter Štegen
Ter Štegen(Foto: Reuters)

Period igre između dva šesnaesterca prekinuo je brz napad Vilijana, koji je zaustavio Rakitić faulom. Hrvat je dobio žuti karton.

16. minut - prva šansa za Barsu - Paulinjo je tukao pored gola iz solidne pozicije.

16. minut - otvorila se utakmica na Bajernovu stranu. Defanzivac Bešiktaša Domagoj Vida dobio je crveni karton zbog faula nad Hamesom. Gosti nastavljaju sa desetoricom.

Hames je iz slobodnog udarca bio zamalo neprecizan.

U Minhenu, Bajern polako počinje da steže obruč oko gola Bešiktaša. Turski tim se dobro brani...

Dobro je počeo Čelsi, hrabro i agresivno, ali je Barsa u prvom napadu na meču pokazala koliko je opasna. Mladi Kristensen je otklonio opasnost pred golom Kurtoe.

5. minut - duga kombinacija igrača Čelsija, opasan šut Edena Azara sa 25 metara. Preko gola. Dobar ritam na početku derbija.

Primjetno je da Čelsi igra bez klasičnog napadača, na klupi su i Žiru i Morata.

Počeli su mečevi u Londonu i Minhenu.

Leo Mesi je protiv Čelsija odigrao osam utakmica, uputio 29 šuteva, na terenu proveo 655 minuta i nije postigao nijedan gol.

Nijedna ekipa nije uspjela da toliko dugo zaustavi najboljeg igrača Barselone, po mnogima i današnjice, da odoli njegovoj magiji.

Na "Stamford bridžu" će večeras to pokušati da uradi i generacija 2018, koju vodi Antonio Konte, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Čelsi i Barselona odigrali su nekoliko velikih evropskih duela u prošlosti

Londonski tim je do jedine titule prvaka Evrope u istoriji došao kroz pakleni dvomeč u polufinalu sa Kataloncima, 2012. godine.

Nakon 1:0 u Londonu (pogodak Didijea Drogbe), na "Nou Kampu" nije bilo pobjednika (2:2). kasnije  je u finalu u Minhenu u antologijskoj utakmici pobijedio je Bajern...

I Bavarci su večeras na najvećoj sceni.

I oni igraju kod kuće, protiv Bešiktaša, koji je u osminu finala prošao kao pobjednik grupe, u kojoj su bili bolje rangirani Porto, Monako i Lajpcig.

ODIGRANO RANIJE: Juventus - Totenhem 2:2, Bazel - Mančester siti 0:4, Porto - Liverpul 0:5, Real Madrid - PSŽ 3:1.