Mesi - Ronaldo 4:3, pogodio i Delibašić

Rajo Valjekano je bio bolji od Betisa sa 3:0, a drugi gol za "pčelice" dao je Andrija Delibašić u 64. minutu.
Ažurirano: 27.01.2013. 22:27h

Kristijano Ronaldo je prvo sam pobijedio Hetafe (4:0) het-trikom za svega 10 minuta, ali kolo nije moglo da prođe bez odgovora Lionela Mesija - najbolji igrač na svijetu je u petardi protiv Osasune (5:1) otišao korak više od Portugalca i dao četiri pogotka...

Mesi nakon ovog meča ima još impresivnije brojke, jer je na ukupno 21 utakmici dao čak 33 gola u Primeri ove sezone.

Takođe, as Barselone je i u 11. utakmici zaredom bio strijelac što do sada nije uradio niko u španskom fudbalu.

Ronaldo je, s druge strane, došao do brojke od 300 pogodaka u karijeri kada su mečevi za klubove u pitanju (prvi pogodak protiv Hetafea je bio 300), a ukupno 179. u dresu "kraljevskog kluba".

Real se, inače, više od 50 minuta mučio protiv ekipe iz predgrađa Madrida, a goleadu je otvorio Serhio Ramos u 53.

Ronaldo je het-trik upisao od 62. do 72. minuta, i to mu je ukupno 20. u karijeri...

Da je Atletiko Madrid potpuno druga ekipa kada u njoj nije Radamel Falkao vidjelo se u Bilbau, gdje je Atletik bio silovit - sastav Marsela Bijelse je slavio sa 3:0 golovima San Hosea, Susaete i De Markosa.

Ovo je Madriđanima četvrti poraz ove sezone, pa je Real nikad bliže, na svega četiri boda zaostatka.

Rajo Valjekano je bio bolji od Betisa sa 3:0, a drugi gol za „pčelice” dao je Andrija Delibašić u 64. minutu. Crnogorski napadač je bio starter, a zamijenjen je u 77. minutu.

Malaga je u goleadi na Balearima bila bolja od Majorke (3:2), pa je sada zahvaljujući boljoj gol-razlici od Betisa opet četvrta, ali joj to neće značiti ništa ako UEFA ne skine suspenziju za evropska takmičenja.