Mesi srušio Atletiko i vratio titulu u Barselonu (video)

Gol vrijedan 23. titule je postigao Lionel Mesi, koji je u 65. minutu odigrao dupli pas sa Nejmarom i pronašao jedinu rupu u odbrani Atletika
6 komentar(a)
Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.05.2015. 19:04h

Barselona je ponovo šampion Španije!

Kolo prije kraja, "blaugrana" je stekla nedostižna četiri boda prednosti nad Real Madridom, koji će sezonu završiti bez trofeja.

Katalonci su u derbiju porazili sada već bivšeg šampiona Atletiko Madrid na "Visente Kalderonu", i tako mu se osvetili za prošlu sezonu, kada su "kolćonerosi" remijem u posljednjem kolu na "Kamp nouu" sačuvali 1. mjesto.

Gol vrijedan 23. titule je postigao Lionel Mesi, koji je u 65. minutu odigrao dupli pas sa Pedrom i pronašao jedinu rupu u odbrani Atletika.

Izabranicima DIjega Simeona je poraz vjerovatno lakše pao kada su čuli da je Valensija, njihov rival za direktan plasman u Ligu šampiona, uzela samo bod protiv Selte na "Mestalji".

"Slijepi miševi" sada imaju tri boda manje od trećeplasiranog Atletika, a svega jedan više od Sevilje, koja je golovima Ibore srušila Almeriju (2:1).

Realu je uzaludna bila pobjeda nad Espanjolom, a Kristijanu Ronaldu za utjehu ostaje još jedan het-trik. Vjerovatno će biti "pićići", jer je postigao 45 golova, četiri više od Mesija.

U posljednjem kolu riješiće se ko uz Kordobu ispada iz Primere, a od četiri tima će dva igrati u Segundi.

U najgoroj poziciji su Almerija i Eibar sa po 32 boda, a dva više imaju Deportivo i Granada.

Eibar ima najlakši zadatak, jer čeka Kordobu, a pred ostalima je pakao - Almerija je domaćin Valensiju, Granada Atletiko Madridu, a Deportivo ide na Barseloninu feštu.

Rezultati 37. kola

Atletiko Madrid - Barselona 0:1 (Mesi 65)

Kordoba - Rajo Valjekano 1:2 (Luso 56 - Baena 21, Embarba 78)

Deportivo - Levante 2:0 (Lopo 22, Huanfran 80)

Elće - Atletik Bilbao 2:3 (Žonatas 32, 45 - Akeće 80, San Hose 87, Vilijams 90+2)

Espanjol - Real Madrid 1:4 (Stuani 73 - Ronaldo 59, 83, 90+1, Marselo 79)

Hetafe - Eibar 1:1 (Hinestrosa 33 - Borha 36)

Real Sosijedad - Granada 0:3 (El Arabi 74, Ibanjes 79, Roćina 88)

Sevilja - Almerija 2:1 (Ibora 65, 71 - Bifuma 30)

Valensija - Selta 1:1 (Otamendi 71 - Ernandes 8)

Viljareal - Malaga 2:1 (Moreno 82, 87 - Darder 90)