Milan stvorio probleme Romi, Kaljari odolio Juventusu u Torinu

Matija Destro, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.05.2015. 20:51h

Ako Roma na kraju sezone ostane bez Lige šampiona neka krivce traži u milanskim klubovima.

Nakon što je prije dvije sedmice bolji od "vučice" bio Inter, sada je i Milan uzeo mjeru Rimljanima (čak identičnim rezultatom - 2:1), pa sastav Rudija Garsije sjutra može da padne na treće mjesto.

"Najbolji Milan u najgoroj sezoni", tako su italijanski mediji opisali večerašnju partiju "rosonera".

Marko van Ginkel je donio prednost domaćinu u 40. minutu, u 59. je uvećao Matija Destro i tako pogodio protiv tima koji ga je u januaru proslijedio u Milan na pozajmicu.

Sve što je Roma uradila bilo je da smanji iz penala Franćeska Totija u 73. Iako je napadao, sastav sa "Olimpika" nije mogao da izbjegne poraz...

Juventus je u prošlom kolu obezbijedio Skudeto, danas ga je proslavio sa navijačima u Torinu, a Kaljari se u čitavoj priči potrudio da koliko toliko pokvari feštu.

Na "Juventus areni" je bilo 1:1, ali taj bod na kraju ne znači puno gostima sa Sardinije u borbi za opstanak.

Ovim remijem Kaljari je tri kola prije kraja došao na pet bodova manje od Atalante koja je u zoni spasa, ali i koja ima meč manje (sjutra gostuje Palermu).

Uz malo sreće Kaljari je mogao da se vrati u trku da je Marko Sau u 91. minutu iskoristio zicer...

Prethodno, Pol Pogba je povratak na teren poslije povrede proslavio pogotkom u 45. minutu (igrao je do 63), a u finišu je remi potpisao Luka Rosetini.

Milan - Roma 2:1 (Van Ginkel 40, Destro 59 - Toti (penal) 73)

Juventus - Kaljari 1:1 (Pogba 45 - Rosetini 85)

Nedjelja: Kjevo - Verona (12.30), Ćezena - Sasuolo, Palermo - Atalanta, Udineze - Sampdorija (15), Empoli - Fiorentina, Parma - Napoli (18), Lacio - Inter (20.45).

Ponedjeljak: Đenova - Torino.