Milanov povratak u realnost na "Marasiju"

Đenova pobijedila sa 3:0, a prvi gol je dao bivši vezista Partizana Nikola Ninković
Nikola Ninković Đenova, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.10.2016. 20:51h

Milanova serija od šest mečeva bez poraza (pet pobjeda i remi) završena je na "Marasiju".

"Rosoneri" nisu tako potvrdili veliku pobjedu u derbiju nad Juventusom nakon koje se čak maštalo i o Skudetu, a niz je prekinula Đenova - slavila je sa 3:0 i čini se vratila tim Vinćenca Montele u realnost.

A realnost je takva da ovaj Milan ima potencijal da odigra kao protiv Juvea u subotu i pobijedi ga uz mnogo sreće, ali i da izgubi od svake ekipe u Seriji A, kod kuće ili na strani.

"Grifoni" su i zaslužili trijumf, a tri boda je najavio bivši vezista Partizana Nikola Ninković, koji je glavom u 11. minutu matirao Đanluiđija Donarumu.

Milan je početkom drugog poluvremena ostao s igračem manje (isključen Gabrijel Paleta) i nakon toga je napravio dvije najbolje šanse preko Susa, pa Andee Polija.

U periodu kada je i igrao najbolje Milan je primio drugi gol i potpuno se raspao - autogol je postigao Juraj Kučka u 80. minutu, a potom se upisao i Leonardo Pavoleti u 86.