Milanu konačno svanulo: "Rosoneri" bolji od Intera za polufinale Kupa

Poslije 120 minuta vleike borbe presudio je gol Kutronea...
1 komentar(a)
Patrik Kutrone Milan - Inter, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.12.2017. 22:35h

Prvi milanski derbi u Kupu Italije nakon 17 godina je pripao "rosonerima" - da li je ovo momenat kada velikan iz Grada mode može da se izvuče iz ponora u kojem se nalazi ove sezone?

Tim Đenara Gatuza je nakon 120 minuta velike borbe savladao Inter (1:0), a gol odluke dao je mladi Kutrone u 104. minutu poslije centaršuta Susa.

Milan je tako zakazao dvomeč u polufinalu protiv Lacija, ekipe koja u subotu stiže na "Đuzepe Meacu" na megdan Interu u Seriji A.

Milan objektivno i jeste pružio za nijansu više od "crno-plavih", ali je jedina stopostotna šansa viđena u kaznenom prostoru Antonija Donarume, starijeg Đanluiđijevg starijeg brata koji je sticajem okolnosti dobio šansu.

Tu veliku priliku je sredinom nastavka promašio Žoao Mario, kasnije je sa ivice kaznenog prostora prečku pogodio Suso...

Inter je, inače, poveo u prvom poluvremenu golom Perišića, ali je poništen pomoću VAR tehnologije zbog ofsajda Ranokje.

Ekipi Lućana Spaletija je ovo treći poraz zaredom, nakon što su u prvenstvu bili bolji Udineze i Sasuolo.