Milanu pripala goleada, nova sedmica Intera protiv Sasuola

Ažurirano: 14.09.2014. 20:58h

Nesrećni Sasuolo je naletio na razigrani Inter i opet "popio" sedmicu - kao i 22. septembra prošle godine u Ređo Emiliji, "nerazuri" su savladali "neroverde" sa čak 7:0.

Zanimljivo, ovog puta su mrežu Andree Konsiljija napunili igrači koji nisu ni igrali taj meč prije 51 sedmicu - Mauro Ikardi je upisao het-trik, a dva puta je pogodio Pablo Osvaldo.

Goleadu su kompletirali Mateo Kovačić i Fredi Guarin, s tim da je Hrvat imao i dvije, a Kolumbijac jednu asistenciju.

Spektakularan meč je odigran na "Tardiniju", gdje je viđeno čak devet golova - na kraju je Milan bio bolji od Parme sa 5:4.

U ovom okršaju je viđeno sve i svašta, majstorije (kod gola za 5:3 koji je postigao Žeremi Menez), do crvenih kartona (po jedan na obje strane), a vrhunac je bio na kraju kada je bek Milana Matija de Šiljo sa skoro 40 metara vratio loptu golmanu Dijegu Lopesu, a ovaj se spotakao i pustio loptu da ode u gol...

Na sreću po "rosonere", bio je to pogodak za 5:4, pa su upisali i drugi trijumf u Seriji A ove sezone...

Fiorentina nije uspjela da slomi otpor Đenove (Stefan Savić igrao 82 minuta), dok je Kjevo u Napulju šokirao domaće.

Pobjedu "letećim magarcima" je donio Maksi Lopes u 49. minutu, a Gonsalo Iguain je promašio penal za Napolitance u 27.

Lacio je lako izašao na kraj sa Ćezenom (3:0), Sampdorija je bila bolja od Torina (2:0), dok je Atalanta savladala Kaljari na Sardiniji (1:2).

Rezultati 2. kola

Inter - Sasuolo 7:0 (Ikardi 4, 30, 53, Kovačić 21, Osvaldo 43, 72, Guarin 74)

Napoli - Kjevo 0:1 (Lopes 49)

Sampdorija - Torino 2:0 (Gabjadini 34, Okaka 79)

Kaljari - Atalanta 1:2 (Kosu 85. (penal) - Estigaribija 4, Boakje 67)

Fiorentina - Đenova 0:0

Lacio - Ćezena 3:0 (Kandreva 19, Parolo 56, Mauri 90)

Parma - Milan 4:5 (Kasano 27, Felipe 51, Lukareli 73, De Šiljo (autogol) 89 - Bonaventura 25, Honda 27, Menez 45 (penal), 79, De Jong 68)