Milanu pripao veliki derbi: Junak Lokateli, Juve bijesan na Ricolija

Mladi vezista postigao evrogol, a iskusni arbitar poništio regularan pogodak "staroj dami"
2 komentar(a)
Manuel Lokateli, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.10.2016. 20:56h

Milan je pobijedio u velikom derbiju protiv Juventusa, a navijači novog idola - Manuela Lokatelija.

Mladi vezista je riješio okršaj sa "starom damom" evrogolom u 65. minutu (1:0), pa se na "San Siru" od večeras možda sanja i Skudeto - Milan je sada na samo dva boda manje od Juventusa, igra dobro, u velikoj je seriji...

Милан - Ювентус 1:0. Локателли от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ali, pričaće se o Lokateliju, više nego o Skudetu, ali vjerovatno i o Nikoli Ricoliju, sudiji koji je u prvom poluvremenu bio u glavnoj ulozi.

Ricoli je, naime, prvo priznao gol Miralema Pjanića, a onda ga poništio zbog navodnog ofsajda Leonarda Bonućija.

Milan vs Juventus Highlights от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Snimci su pokazali da je pogriješio, da je Juve postigao regularan pogodak sredinom prvog dijela...

A derbi Đenove je pripao Sampdoriji - slavila je sa 2:1.

Sampdorija je povela golom Luisa Murijela u 12. minutu, a u 24. je izjednačio Luka Rigoni.

Domaćin je nadoknadi poluvremena propustio priliku da ponovo povede, pošto je Fabio Kvaljarela promašio penal, ali je to uspio u 47. minutu, autogolom Armanda Ica.

Sampdorija je sada 13. na tabeli sa 11 bodova, jednim manje do devetoplasirane Đenove.