Milik zaludio Napolitance, Lacio za 10 minuta srušio Peskaru

3 komentar(a)
Arkadijuš Milik, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.09.2016. 20:52h

Ko u Napulju više misli o Gonsalu Iguainu? Vjerovatno niko nakon što im se dogodilo Arkadijuš Milik, bivši napadač Ajaksa koji je iz Amsterdama doveden za 25 miliona eura.

Poljak nema golgeterski osjećaj kao Pipita, ali na startu sezone čini sve da navijači "azura" sanjaju jednako kao prošle godine kada je Iguain činio čuda u Seriji A.

Napolitanci su večeras savladali Bolonju, makar do sjutra preuzeli prvom mjesto, a Milik je s dva gola riješio sve - bilo je 3:1.

Prvi gol na meču dao je Kaljehon, Verdi je poravnao, a Milik je riješio pitanje pobjednika pogocima u 68. i 78.

Наполи 3:1 Болонья | Итальянская Серия А | 2016/17 | 4-й тур | Обзор матча от Life-Sport - Обзоры футбольных матчей на Rutube.

Ovaj 22-godišnji napadač je već postigao šest golova za Napoli - prije Bolonje, po dva puta je tresao mrežu Milana, a onda i Dinama iz Kijeva u Ligi šampiona.

Četvrto kolo je pobjedom otvorio Lacio.

Savladao je Peskaru sa 3:0, ali ništa na "Olimpiku" nije bilo tako lako za domaćina kao što govori rezultat.

Gosti su, naime, u 35. minutu promašili penal (nije ga iskoristio Memušaj), a imali su i bod u džepu sve dok 67. minuta.

Лацио - Пескара (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.

Tada je prednost "nebesko-plavima" donio Sergej Milinković-Savić, a već u 72. Stefan Radu je obezbijedio trijumf.

Lacio je postigao još jedan pogodak nakon toga - upisao se i Ćiro Imobile u 76.

Napoli - Bolonja 3:1 (Kaljehon 14, Milik 68, 78 - Verdi 56);

Lacio - Peskara 3:0 (Milinković-Savić 67, Radu 72, Imobile 76);

Nedjelja: Udineze - Kjevo (12.30), Kaljari - Atalanta, Krotone - Palermo, Sasuolo - Đenova, Torino - Empoli (15), Inter - Juventus (18), Fiorentina - Roma (20.45);

Odigrano u petak: Sampdorija - Milan 0:1.