"Milioneri" sjajno krenuli u nastavku sezone

Gabonac Pjer Emrik Obamejang je u drugom poluvremenu uspio da dva puta nađe put do mreže Ingolštata. Štutgart sjajnom serijom pobjegao iz zone ispadanja
54 pregleda 0 komentar(a)
Pjer Emerik Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.01.2016. 19:43h

Borusija Dortmund se ne odriče trke za liderom i aktuelnim pravakom Bajernom. "Milioneri" su na svom terenu savladali Ingolštat, koji je jako čvrsta odbrambena ekipa. Ipak, najbolji strijelac lige, Gabonac Pjer Emrik Obamejang je u drugom poluvremenu uspio da dva puta nađe put do mreže.

Obamejang je u 19 utakmica Bundeslige postigao 20 golova. Zahvaljujući njegovim golopvima Dortmund je Bajernu prišao na pet bodova, uz utakmicu više.

A identičnim rezultatatom kao i Ingolštata, poražen je i drugi novajlija u Bundesligi, Darmštat, od kojeg je bio bolji Šalke.

Štutgart je iskoristio zmisku pauzu da se dobro pripremi i slavi u oba meča. Danas je bolji bio od Hamburgera. "Švabe" su već pet kola bez poraza - dva remija pa tri pobjede i izišle su iz zone ispadanja, dok Hamburger nakon pet utakmica u kojima je osvojio tek bod, sada mora da strahuje za opstanak. Hamburger ima 22 boda, samo bod više od Štutgarta.

Rezultati:

Augsburg - Ajntraht 0:0

Bajer - Hanover 3:0 (Kisling 44, Ćićarito (penal) 63, 87)

Darmštat - Šalke 0:2 (Majer 43, Sane 53)

Borusija D. - Ingolštat 2:0 (Obamejnag 77, 86)

Verder - Herta 3:3 (Bartels 67, Pizaro (penal) 75, 77 - Darida 29, Platenhart 41, Kalu 71)

Štutgart - Hamburger 2:1 (Hunt (autogol) 66, Kravets 88 - Rudnjevs 75)

Nedjelja: Volfsburg - Keln (15.30 h), Bajern - Hofenhajm (17.30).

Petak: Majnc - Borusija M. 1:0