Mladost osvojila Grac, "romantičari" grabe ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

Sve je odlučeno na početku. Ivan Knežević iskoristio je kiks Šulca, štoper domaćih je skrivio penal, koji je iskoristio Miloš Krkotić.
51 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 13.07.2017. 20:41h

Bajka Mladosti u kvalifikacijama za Ligu Evrope i dalje traje - podgorički "romantičari" pobijedili su usred Graca Šturm 1:0 i napravili odličan rezultat uoči revanša pod Goricom za sedam dana.

Mladost se potom uglavnom opredijelila za odbranu i uspjela da sačuva svoj gol. Šturm je imao nekoliko prilika, ali je mreža Ljuljanovića ostala netaknuta.

"Romantičari" su mogli i do ubjedljivije pobjede, ali večeras odlični Knežević nije iskoristio dobru šansu polovinom nastavka.

U finišu je Šubert zatresao mrežu Mladosti, ali gol nije priznat zbog ofsajda.

Jedinu glavobolju pred revanš treneru Dejanu Vukićeviću zadaje činjenica da neće moći da računa na Kaluđerovića koji je zbog dva žuta kartona isključen večeras.

Revanš je za sedam dana u Podgorici.

Tok meča:

Šturm - Mladost 0:1

Krkotić (p) 2.

Kraj u Gracu, pobjeda Mladosti 1:0! Odlučio je gol Miloša Krkotića iz penala u drugom minutu. Odličan rezultat za "romantičare" pred revanš u Podgorici.

94. minut- Zatresla se mreža Mladosti, ali pogodak nije priznat zbog ofsajda.

92. minut- Kaluđerović je bio neoprezan i dobio je drugi žuti karton. Mladost sa desetoricom u završnici.

90. minut - Šest minuta nadoknade u Gracu, domaći tim daje sve za napad.

86. minut- Opasan udarac Lovriča sa preko 20 metara, ali je lopta prohujala iznad prečke. Posljednja izmjena u taboru Mladosti, iskusni Vlahović je na terenu, odmor za Ćetkovića.

83. minut - Šubert sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola Mladosti.

76. minut - Kapitena Mirka Raičevića mijenja mladi Ognjen Stijepović. Šturm napada, ali Mladost zasad uspješno čuva prednost.

72. minut - Utakmici prisustvuje 7.109 gledalaca, objavljeno je na zvaničnoj Tviter stranici kluba iz Graca.

67. minut- Izbjegao je ofsajd Knežević, šutirao ka golu Šturma, ali pravo u golmana domaće ekipe.

62. minut - Krkotić je ostao bez snage, mijenja ga Stefan Bukorac.

56. minut - Velika šansa za Šturm. Najprije je opasno zaprijetio Lovrič sa skoro 30 metara, a odbijenu loptu je Culekner prebacio preko gola Podgoričana.

48. minut- Hirlander šutira sa 20 metara, ali je siguran Ljuljanović.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Gracu, naš tim vodi poslije 45 minuta pogotkom Miloša Krkotića iz penala u drugom minutu.

Poluvrijeme u Gracu. Mladost vodi 1:0 golom iz prve akcije na meču. Knežević je iskoristio grešku Šulca i izborio penal već poslije 35 sekundi, a sa 11 metara siguran je bio Krkotić. Potom je Šturm više držao loptu, ali osim jedne solidne prilike tim iz Graca nije uspio da uradi ništa konkretnije. Mladost u odličnoj poziciji nakon 45 minuta.

35. minut - Žuti i za Marešića sa druge strane, udario je u glavu Cicmila, koji je krenuo da izbaci loptu poslije centaršuta u kazneni prostor Mladosti.

34. minut - Agresivni Kaluđerović zbog neopreznog starta dobija žuti karton. Zapisan je na početku i Krkotić, nakon proslave pogotka.

31. minut - Šulc je oprobao udarac sa skoro 30 metara, ali nije bio precizan.

20. minut - Šturm napada, dok se naš tim opredijelio za defanzivniju taktiku poslije ranog vođstva. "Romantičari" će čekati šansu iz kontra napada.

12. minut - Prva velika šansa za Šturm. Glavom je sjajno šutirao Culekner, ali se istakao paradom i odbranom Ljuljanović.

5. minut - Hirlander je zatresao mrežu Mladosti, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

2. minut - GOOOOOOOOLLLL! Miloš Krkotić siguran sa 11 metara, sjajan start za "romantičare"!!

1. minut- Kakav početak za Mladost! Kiks Šulca iskoristio je Knežević i izborio penal!

1. minut - Počela je utakmica na "Merkur areni". Sa centra su krenuli fudbaleri Mladosti.

Fudbaleri Mladosti gostuju Šturmu u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Poslije eliminacije jermenskog Gandžasara "romantičari" puni optimizma dočekuju duel sa klubom iz rodnog grada Arnolda Švarcenegera.

Podgoričani nemaju što da izgube na "Merkur areni", a svakako da priželjkuju aktivan rezultat pred revanš u Podgorici.

Za razliku od Mladosti, Šturm je bio slobodan u prvom kolu kvalifikacija, pa će mu večerašnja utakmica biti prva zvanična u novoj sezoni.

Sastavi:

Šturm: Sjebenhandl, Koh, Marešić, Šulc, Likojanis, Žulj, Lovrič, Hirlander, Alar, Reher, Culekner.

Mladost: Ljuljanović, Đurišić, Vukčević, Cicmil, Novović, Raičević, Krkotić, Kaluđerović, Ćetković, Petrović, Knežević.