Mladost prekrižila Gandžasar, na redu Šturm

Fudbaleri Mladosti prošli su u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Na trijumf 1:0 u Podgorici nad Gandžasarom, sastav Dejana Vukićevića nadovezao je ubjedljivih 3:0 u Jerevene. Svi pogoci postignuti su u drugom dijelu, a mrežu jermenskog vicešampiona tresli su Petrović, Kaluđerović i Raičević.
101 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 06.07.2017. 18:02h

Fudbaleri Mladosti prošli su u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Na trijumf 1:0 u Podgorici nad Gandžasarom, sastav Dejana Vukićevića nadovezao je ubjedljivih 3:0 u Jerevene.

Mladost će u naredmom kolu igrati sa Šturmom, 13. jula u Gracu, sedam dana kasnije u Podgorici.

Tok meča

90+4. minut - 3:0 za Mladost! Ćiro Raičević je zatresao mrežu i zaključio meč u Jerevanu.

90+3. minut - Mladost je postigla još jedan gol! U kontri, trojica igrača gostiju našli su se usamljeni u šesnaestercu Gandžasara, a mrežu je zatresao Kaluđerović! Gandžasar - Mladost 0:2!

90. minut - Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

90. minut - Dejan Vukićević šalje na teren i Burzanovića. Izašao je Krkotić.

81. minut - druga izmjena u timu Mladosti, izlazi strijelac Petrović, ulazi Stijepović. podgoričani bezbrižno ulaze u finiš meča.

77. minut - tresla se i mreža Mladosti, ali na neregularan način - Harutjunjan je bio u nedozvoljenoj poziciji.

68. minut - Mladost vodi!!! Uspavala je rivala, i onda mu zadala udarac - Krkotić je poslužio Novovića, uslijedio je centaršut sa lijeve strane, na koji je odlično reagovao Zoran Petrović. Gandžasar - Mladost 0:1, Podgoričani su, slobodno možemo reći, u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

65. minut - Zijevanje je nakratko prekinuo Ćiro Raičević, koji je utrčao iz drugog plana i glavom šutirao preko gola.

62, minut - Prve izmjene, u Mladosti Bukorac je izašao, Raičević ušao, u Gandžasaru Vbejmar/Harutjunjan.

55. minut - Tri uzastopna kornera Gandžasara, bez efekta.

54. minut - Žuti karton kapitenu podgoričkog tima Đurišiću zbog prigovora.

53. minut - Mirni period igre u Jerevanu, domaćin pokušava, ali Mladost, uz pojačani defanzivni blok, lako odolijeva.

46. minut - Počeo je drugi dio revanš meča prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Mladost u Jerevanu bprotiv Gandžasara brani pobjedu 1:0 iz Podgorice.

45+2. minut - Kraj prvog dijela.

45+1. minut - Žuti karton, prvi na meču, pokazan je napadaču Mladosti Kneževiću.

45. minut - Nakon kraćeg zatišja, najbolja prilika za Gandžasar. Klaudir je pobjegao odbrani crnogorskog sastava i glavom sa pet metara šutirao pored gola.

37.minut - Prilika za Mladost! Nakon kornera, Petrović je iz poluokreta šutirao, ali je golman Gandžasara paradom otklonio opasnost.

33. minut - Konačno malo uzbuđenja. Sreća je pomilovala Mladost - Memović je zahvatio loptu punim volejom, i sa više od 30 metara uzdrmao prečku gola Podgoričana.

30. minut - Pola sata prilično dosadanog fudbala u Jerevena. Zbog Mladosti i njenih ambicija, bolje što je tako.

27. minut - Prethodnu konstataciju nije ugrozio, baš kao ni gol tima Dejana Vukićevića, Mandiangu, koji je iz slobodnog udarca sa 25 metara šutirao preko prečke.

26. minut - Mladost bez iskušenja i rizika kontroliše duel.

16. minut - Mladost drži konce igre u svojim rukama. Imali su Podgoričani dvije šanse u samo 30 sekundi: udarac Krkotića sa 20 metara je odbio čuvar mreže Meliksektijan, da bi zatim Petrović iz povoljne pozicije šuirao pored gola.

13. minut - Uzvraća domaćin: šut Aleksa Žuniora glavom sa desetak metara, bez ozbiljnije opasnosti po golmana Ljuljanovića.

10. minut - Prvi šut Mladosti. Pokušao je Krkotić sa 30-ak metara iskosa, pretenciozno.

5. minut - "Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht" kako je zvanični naziv stadiona u Jerevanu, ima kapacitet od 14.530 sjedišta. Pitanje je da li ima više od 500 gledalaca.

3. minut - Dva uzastopna kornera za Mladost, ali bez ikakve praktične koristi.

1. minut - Meč u Jerevanu je počeo.

Sastavi:

Gandžasar: Meliksektjan, Minasjan, Memović, Išhanjan, Aleks Žunior, Vbejmar, Jusbašjan, Musonda, Mandijangu, Val, Klaudir.

Mladost: Ljuljanović, Đurišić, Cicmil, Vukčević, Novović, Ćetković, Bukorac, Kaluđerović, Petrović, Knežević, Krkotić.

Mladost će prva od crnogorskih klubova saznati svoju ovosezonsku evropsku sudbinu.

Od 18 sati, bivši crnogorski šampion gostuje u Jerevanu Gandžasaru u revanšu uvodnog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

U prvom meču, sastav Mladena Vukićevića je pobijedio 1:0, golom Milana Đurišića u 57. minutu nakon udarca sa bijele tačke.

Ukupnog pobjednika čekaju mečevi sa Šturmom iz Graca u drugoj rundi.