"Modri" Španac srušio "pancere" - "furija" je prvak Evrope

Vezista zagrebačkog Dinama donio je Španiji pobjedu na EP do 21 godine, to je peta titula "furije" u tom uzrastu
2465 pregleda 0 komentar(a)
Dani Olmo, Foto: ALBERTO LINGRIA
Ažurirano: 01.07.2019. 01:57h

Španija je prvak Evrope u fudbalu za selekcije do 21 godinu! "Furija" je u finalu bila bolja od Njemačke 2:1, i uz pehar pobjednika obezbijedila je učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Junak pobjede Španije je vezista zagrebačkog Dinama, Dani Olmo, koji je "furiji" donio dva gola predosti u 68. minutu. Tako se pokazala opravdanom borba Španskog fudbalskog saveza da pobijedi HNS u borbi za dres koji će nositi supertalentovani fudbaler.

Španija je bila bolji rival 80 minuta, povela je golom veziste Napolija Fabijana Ruisa već u 7. minutu.

Ipak, Njemci se nisu predavali i nakon šanse Valdšmita u 83. vezsiota Hofenhajma Amiri je smanjio u 88. minutu. Ipak, junak pobjede velikim preokretom protiv Rumunije u polufinalu, Amiri, nije više došao do šanse jer su Španci kratkim pasom na sredini terena čuvali loptu do kraja.

Španija je srećno došla u poziciju da prođe u noakut fazui i samo gol više joj je donio pobjedu u grupi, jer su na startu završnog turnira u Italiji poraženi do domaće selekcije sa 3:1.