Modrić dirigovao preokretom: Real ne da Barsi da ostane sama na vrhu

Real gubio od 2. minuta, ali preokrenuo protiv Real Sosijedada (3:1)
3713 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Reala, Foto: JAVIER BARBANCHO

Barsa je samo nekoliko sati bila sama na vrhu Primere - Real Madrid je odgovorio, pobjedom protiv Real Sosijedada (3:1).

Baskijci su poveli na "Bernabeuu", baš kao Leganjes protiv Barselone, ali je i u Madridu viđen preokret.

Njega je režirao Luka Modrić - jedan centaršut (Benzemi), jedna povratna lopta (Valverdeu) i jedan sjajan udarac, dovoljno od hrvatskog virtuoza.

Gosti su, međutim, već u 2. minutu gurnuli Real u probleme - Vilijan Žoze je, nakon velike greške Serhia Ramosa, pogodio za 0:1.

Izjednačio je Karim Benzema u 37. minutu, nakon prekida.

Federiko Alverde, Realovo dijete, donio je preokret u drugom minutu nastavka, uz pomoć jednog igrača Sosijedada, kojeg je lopta zakačila.

Konačnih 3:1 u 74. minutu postavio je najboljih igrač meča, Luka Modrić, a Benzema mu je uzvratio asistencijom.

Barsa i Real su na čelu tabele (Katalonci su prvi zbog bolje gol-razlike), a imaju tri boda više od Atletiko Madrida, i utakmicu manje zbog odloženog "el klasika".