Mogren korak od titule

Pobjedom u Pljevljima protiv Rudara (1:0), Mogren je zadržao tri boda prednosti u odnosu na Budućnost koja je pod Goricom savladala Mornar 3:2.
73 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 14.05.2011. 17:08h

Dva kola prije kraja čini se da je pitanje šampiona odlučeno – pobjedom u Pljevljima protiv Rudara (1:0), Mogren je zadržao tri boda prednosti u odnosu na Budućnost koja je pod Goricom savladala Mornar 3:2.

Budvani su, tako, napravili krupan korak ka tituli, za koju im je dovoljan remi u sljedećem kolu u Budvi upravo protiv Budućnosti, ili, pak, pobjeda protiv Sutjeske u posljednjem kolu, u slučaju poraza od Podgoričana.

Budvani su do cijelog plijena došli golom Ćulafića u 53. minutu, nakon odličnog progravanja Matića. Ćulafić je zaobišao Mijatovića i pogodio za 1:0, šte se ispostavilo i konačnim rezultatom. Imao je i rudar svoje šanse preko Usenija (pogodio je i stativu u 43. minutu), Kljajevića i Jovanović, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Budućnost je osvojila sva tri boda protiv Mornara, ali je u finišu mogla ostati bez pobjede da na golu nije bilo izvanrednog Dragojevića na golu, koji je u par navrata u samom finišu spasao svoj gol. Gosti su prvi imali priliku preko Jovovića, ali je njegov šut zaustavio Dragojević. Budućnost je potom vodila 2:0 i 3:1, ali su Barani u finišu prvo smanjili na 2:3, a potom i bili u prilici da dođu do boda.

Grbalj je slavio pod Malim brdom i Petrovac primakao zoni ispadanja, iz koje se izvukao Dečić, pobjedom protiv Lovćena. Zahvaljujući bodu u Golubovcima protiv Zete, Sutjeska je prepustila „fenjer“ Baru, koji je poražen od Mladosti.