Monako nakon drame na korak od Lige šampiona

57 pregleda 1 komentar(a)
monako, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.05.2018. 20:57h

Kakva drama u prvenstvu Francuske i borbi za Ligu šampiona. Epilog - uoči posljednjih 90 minuta, Monako je na mjestu koje vodi u elitno takmičenje.

"Kneževi" su u 90. minutu došli do pobjede nad Sent Etjenom 1:0, golom Fabinja iz penala.

U Strazburu su, gotovo istovremeno, pala dva gola, koja su ih lansirala na drugo mjesto.

Strazbur je, naime, u posljednjim trenucima meča preokrenuo protiv Liona, koji je vodio 2:1 do 89. minutu. Da Kosta je poravnao, a Linar u četvrtom minutu sudijske nadoknade donio pobjedu Strazburu, spektakularnim golom iz slobodnog udarca.

Monako sada ima dva boda više od Liona. U posljednjem kolu gostuje ekipi Troa, koja je večeras i matematički ispala. Lion će ugostiti Nicu.

Monako se muči u posljednje vrijeme, mučio se i večeras, bez Falkaa, Jovetića i Keite Baldea, ali je muke skratio brazilski defanzivac sa bijele tačke.

PSŽ je na oproštaju od navijača neočekivano poražen od Rena na "Parku prinčeva" - 2:0.