Monako slavio u Dortmundu 3:2
63 pregleda 0 komentar(a)
monako, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.04.2017. 18:51h

Fudbaleri Monaka savladali su Borusiju u Dortmundu 3:2 u meču četvrtfinala Lige šampiona.

Dva gola postigao je Kilijan Mbape, koji je opravdao nadimak "novi Anri", dok je Bender zatresao sopstvenu mrežu.

Pogotke za Borusiju postigli su Osman Dembele i Šinđi Kagava.

Utakmica je trebalo da se odigra sinoć, ali je pomjerena zbog napada na autobus fudbalera Borusije.

Боруссия Д - Монако 1:3. Обзор матча. Лига чемпионов 2016/17. 1/4 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tok meča

Gosti su u 17. minutu imali veliku šansu da povedu, ali je Fabinjo sa bijele tačke promašio gol.

Samo tri minuta kasnije, međutim, "kneževi" su pogodili mrežu - Mbape je na asistenciju Lemara ubacio loptu u gol za vođstvo gostiju. Čini se da je mladi francuski napadač bio u ofsajd poziciji, ali se sudije nisu oglasile.

U 35. minutu još jedan gol Monaka - Bender je glavom postigao autogol, nakon centaršuta Rađija.

Borusija je smanjila u 57. minutu, golom Dembelea, nakon mnogo bolje igre u drugom poluvremenu, i sjajne akcije Obamejanga i Kagave.

Monako je u 75. minutu mogao da riješi meč, a možda i cijeli dvoboj - Falkao je prevario i golmana Burkija, ali je u padu poslao loptu iznad gola.

Četiri minuta kasnije Kilijan Mbape iskoristio je veliku grešku Piščeka, presjekao njegov pas, a onda efektno pogodio gol Borusije.

Drugi gol jednog od najtalentovanijih evropskih napadača.

Nije, ipak, sve gotovo - Kagava je smanjio na 3:2, briljantnom solo akcijom u šesnaestercu.

Navijači oba tima napunili su tribine "Signal Iduna parka", svjetski mediji navode da se tenzije ne osjećaju i da je situacija apsolutno uobičajena uoči velikih fudbalskih manifestacija.

Fudbaleri Borusije velikim aplauzom dočekani su ispred stadiona, dok su autobusom ulazili u službeni prostor.

Igrači su na zagrijavanju, a posebnu pažnju skrenuo je golman Roman Burki, koji nosi dres Marka Bartre, povrijeđenog saigrača, kome je u sinoćnjem napadu slomljena ruka.

I navijači su, simbolično, poslali poruku povrijeđenom Špancu.