Multipraktik Kjelini - dva gola i autogol

Đorđo Kjelini, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.10.2014. 21:18h

Na 71 utakmici u dresu "azura” je dao četiri gola, a večeras je tri puta tresao mrežu.

Đorđo Kjelini je na stadionu "Renco Barbera” prešao put od heroja do tragičara i nazad.

Doveo Italiju u vođstvo golom u 44. minutu, potom je u 75. poslao loptu iza leđa Đanluiđija Bufona, da bi u 82. novim pogotkom donio očekivana tri boda timu Antonija Kontea protiv Azerbejdžana.

Namučila se i Holandija, koja je gubila kući od Kazahstana, ali je preokrenula preko Klas-Jana Huntelara, Ibrahima Afelaja i Robina van Persija.

Hrvatska je osvojila Bugarsku (1:0), u duelu Velsa i BiH nije bilo golova, a Češka je slavila u Turskoj (2:1).

Rezultati - grupa A: Turska - Češka 1:2 (Umut Bulut 8 - Sivok 15, Dokal 58), Holandija - Kazahstan 3:1 (Huntelar 62, Afelaj 82, Van Persi 89. (penal) - Abdulin 17), Letonija - Island 0:3 (G. Sigurđson 66, Gunarson 77, Gislason 90).

Grupa B: Vels - BiH 0:0, Kipar - Izrael 1:2 (Makrides 67 - Damari 38, T.T. Ben Haim 45), Belgija - Andora 6:0 (De Brujne 31. penal, 34, Šadli 37, Origi 59, Mertens 65, 68).

Grupa H: Bugarska - Hrvatska 0:1 (Popov 36. autogol), Italija - Azerbejdžan 2:1 (Kjelini 44, 82 - Kjelini 75. autogol), Malta - Norveška 0:3 (Daeli 22, King 26, 49).

Danas - grupa D: Škotska - Gruzija (18), R. Irska - Gibraltar (18), Poljska - Njemačka (20.45).

Grupa F: Rumunija - Mađarska (18), Finska - Grčka (20.45), S. Irska - Farska Ostrva (20.45).

Grupa I: Jermenija - Srbija (18), Albanija - Danska (20.45).