Murinjo dobio pobjedu za rođendan, Sančes debitovao za Junajted

Aleksisa Sančes je učestvovao u akciji kod prvog gola, upisao asistenciju kod drugog i proveo na terenu 72 minuta
2 komentar(a)
aleksis Sančes, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.01.2018. 21:59h

Žoze Murinjo dobio je očekivan poklon za 55. rođendan - pobjedu Mančester junajteda nad Jeovilom u gostima, u šesnaestini finala FA kupa 4:0.

Duel dva neravnopravna rivala - najvećeg engleskog kluba i člana četvrte lige - ostaće upamćen po debiju Aleksisa Sančesa, koji je u prvom meču sa slavnom "sedmicom" na leđima učestvovao u akciji kod prvog gola, upisao asistenciju kod drugog i proveo na terenu 72 minuta.

"Đavoli" su poveli u 41. minutu pogotkom Markusa Rašforda, 20 minuta kasnije Ander Erera povisio na 2:0, da bi u finišu meča Džesi Lingard i Romelu Lukaku još dva puta pogodili mrežu borbenog Jeovila.

Plasman među 16 najboljih večeras je izborio i Šefild venzdi pobjedom nad Redingom 3:1.