Murinjo igra za Ligu šampiona i mjesto u istoriji

Murinjo, Foto: Skysports.com
Ažurirano: 23.05.2017. 19:46h

Iako je sa Mančester junajtedom završio Premijer ligu na razočaravajućem šestom mjestu, Žoze Murinjo sjutra bi mogao ne samo da spasi sezonu, već i da uđe u istoriju evropskog fudbala.

Ukoliko osvoji Ligu Evrope, pobjedom nad Ajaksom u finalu, Junajted će uvesti u Ligu šampiona, a on postati jedini trener koji je osvajao oba evropska takmičenja u više navrata.

Murinjo već ima jedan trofej drugog po važnosti Uefinog takmičenja - 2003. godine sa Portom je slavio u tadašnjem Kupu UEFA.

Godinu kasnije isti tim vodio je do trofeja u Ligi šampiona.

Elitno takmičenje osvojio je i sa Interom 2010. godine.

Najviše evropskih trofeja, ne računajući Super kup Evrope, ima Đovani Trapatoni - pet (Ligu šampiona, Kup pobjednika kupova i tri kupa UEFA), po četiri su osvojili Bob Pejsli (tri Lige-Kupa šampiona, jedan Kup UEFA) i Nereo Roko (dvije Lige-Kupa šampiona, jedan KPK).

Finale Lige Evrope igra se sjutra od 20 i 45 u Stokholmu.