Murinjo u Liga kupu prekinuo seriju poraza

"Đavoli" su u 1/16 finala Liga kupa slavili sa 3:1, mada je izledalo da bi i ova utakmica mogla da se pretvori u noćnu moru za portugalskog trenera kada je trećeligaš krajem prvog poluvremena izjednačio na 1:1.
Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.09.2016. 21:04h

Na gostovanju trećeligašu Nortemptonu, na stadionu "Siksfild" kapaciteta sedam hiljada stolica, Žoze Murinjo je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza na klupi Mančester junajteda.

Murinjo je u 55. minutu posegao za napadačima, ušli su Ibrahimović i Rašford, a ofanziva je dala rezultat 13 minuta kasnije, kada je Erera pogodio sa ivice šesnaesterca. Baskijac je u 74. minutu asistirao Rašfordu za konačnih 1:3.

Prvi gol za goste dao je Kerik, izjednačio je Rivel iz penala.

Junajted je prekinuo seriju poraza, a Mančester siti nastavio seriju pobjeda - osmi trijumf, na isto toliko takmičarskih mečeva ove sezone, ostvario je tim Pepa Gvardiole, ovoga puta na gostovanju Svonsiju u Velsu (2:1).

Kliši i 19-godišnji Aleiš Garsija pogodili su za goste, da bi "labudovi" samo ublažili poraz preko Sigurdsona u trećem minutu nadoknade.

Za Siti je nakon duže vremena zaigrao oporavljeni kapiten Vensan Kompani.

Totenhem je na "Vajt haret lejnu" razmontirao Gilingem 5:0 (dva gola Danca Eriksena), Sautempton je eliminisao Kristal Palas pobjedom 2:0, dok su Sanderelnd i Hal slavili u gostima, pobjedama 2:1 - "crne mačke" su bile bolje od Kvins parka, a "tigrovi" od Stouka.