Naingolan odlučio pobjednika na "Olimpiku", majstorije Kalinića na "Frankiju"

Roma pobijedila i drugi derbi zaredom i napravila odličnu uvertiru za okršaj sa Juventusom u subotu
Rađa Naingolan Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.12.2016. 22:09h

Pao je Lacio prije osam dana, sada je pao i Milan - ako postoji ekipa koja je konkurent Juventusu u borbi za Skudeto onda je to Roma.

"Vučica" je pobijedila (1:0) i treći put zaredom u ligi i vratila se na minus četiri u odnosu na Juve koji je lider, iako ne briljira. Sve to samo pet dana pred međusobni okršaj u Torinu, pa će se na "Juventus areni" vidjeti može li italijansko prvenstvo konačno da postane neizvjesno.

Milan je posustao, iako je i u ovom meču pokazao da rezultati koje pravi ove sezone nisu slučajni.

Čak je promašio i penal, i opet je, kao i protiv Krotonea u prošlom kolu, tragičar postao M'Baje Nijang kojem je Vojćeh Šćešnji odbranio šut sa 11 metara u 27. minutu kod rezultata 0:0.

"Rosoneri" su stali u nastavku, a momenat odluke se dogodio u 62. kada je Rađa Naingolan slabijom lijevom nogom plasirao loptu u mrežu Đanluiđija Donarume.

Milan je pao na treće mjesto, ima tri boda manje od Rome, a prekinuo je seriju od pet mečeva bez poraza (četiri trijumfa i remi)...

A Fiorentina ove sezone u Seriji A još nije poražena kod kuće, primila je svega četiri gola, ali još važnije je što je stigla pobjeda protiv Sasuola.

Na "Frankiju" je bilo 2:1 za "violu", a oba gola je dao Nikola Kalinić, i to majstorski.

Pogađao je u 10, pa u 40. minutu, a drugi pogodak je postigao petom...

Sasuolo je na vrijeme smanjio, gol je dao Aćerbi u 76, ali gosti nisu mogli da izbjegnu poraz.

Nakon ovog trijumfa Fiorentina je sedma na tabeli, s tim što tek treba da odigra odloženi meč protiv Đenove.

On je na programu u četvrtak i ako slavi tim Paula Souze će preskočiti Atalantu na šestoj poziciji koja sada ima dva boda više.