Napoli dobio sve u Lisabonu, Arda Turan u društvu Mesija, Nejmara, Etoa, Ronaldinja i Rivalda

U osminu finala plasirali su se Atletiko, Napoli, Barselona i Arsenal kao pobjednici grupa, te Bajern, Benfika. Mančester siti i PSŽ kao drugoplasirani timovi
56 pregleda 0 komentar(a)
Arda Turan, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.12.2016. 21:56h

Napoli i Benfika posljednji su učesnici osmine finala Lige šampiona iz grupa A, B, C i D.

Njihov dikrektni duel u Lisabonu nije odlučivao o plasmanu, jer je Bešiktaš doživio debakl u Kijevu (6:0), ali jeste o prvom mjestu u grupi.

Osvojio ga je Napoli, pobjedom 2:1.

Bajern je pobijedio Atletiko 1:0, golom Levandovskog, a Savić je igrao 90 minuta.

Barsa je napunila mrežu Menhengladbaha (4:0), a Arda Tuiran postao tek šesti igrač Barselone koji je postigao het-trik u Ligi šampiona.

Prije njega to su uradili Mesi, Nejmar, Eto, Ronaldinjo i Rivaldo.

PSŽ je razočarao još jednom - 2:2 sa Ludogorecom, pa kao drugi iz grupe ide u osminu finala.

Tok mečeva

90+3. minut - PSŽ stiže do izjednačenja protiv Ludogoreca, golom Di Marije.

87. minut - Benfika je smanjila protiv Napolija, golom Raula Himenesa, ali "orlovima" za prvo mjesto treba pobjeda.

79. minut - Napoli je osigurao pobjedu u Lisabonu, vodi 2:0, golom Mertensa.

78. minut - Bazel je smanjio na "Sent Jakob parku" - 4:1 je sada za Arsenal, strijelac Dumbija.

77. minut - nestvarnih 6:0 za Dinamo protiv Bešiktaša. Moraeš je strijelac. Turski tim je u Kijev došao po pobjedu i drugu fazu, odlazi fudbalski ponižen.

A ubjedljiv poraz najteže je pao golmanu Fabriju, koji nije mogao da sakrije suze.

Turski tim imaće mnogo razloga za nezadovoljstvo, zbog ovog detalja - da li je ovo penal, da li je ovo start za crveni karton.

Reziltat je u ovom trenutku bio 1:0 za Dinamo, a nakon čudne odluke sudije, Bešiktaš je ostao sa desetoricom i primio gol sa bijele tačke.

69. minut - opet vodi Ludogorec u Parizu - Vanderson za 2:1.

67. minut - neobična situacija - Arda Turan upisao je het-trik, Barselona vodi 4:0.

U sjajnom društvu se našao turski vezista. Pogledajte kakvi su asovi postizali tri gola na jednoj utakmici Lige šampiona u dresu Barselone.

61. minut - PSŽ stiže do izjednačenja protiv Ludogoreca - Kavani.

60. minut - potpuni debakl Bešiktaša, koji gubi 5:0 i ima dva igrača manje. Peti gol za Kijev postigao je Sidorčuk.

60. minut - vodi Napoli na "La Lušu", golom Kaljehona. Napolitanci blizu prvog mjesta u grupi.

54. minut - raspucale su se "tobdžije" - 4:0 protiv Bazela. Poker je otvorio Aleks Ivobi.

54. minut - drugi gol Arde Turana protiv Menhengladbaha. Barselona na 3:0

50. minut - Barselona vodi 2:0, Arda Turan strijelac, asistenciju je upisao Suares.

Pobjeda Arsenala znači da će Ludogorec, koji je evropski put počeo protiv naše Mladosti, nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

48. minut - sjajna noć Lukasa Peresa u Bazelu - het-trik za Arsenal, koji vodi 3:0.

Peres je prvi put u karijeri počeo meč u Ligi šampiona.

Počela su druga poluvremena.

45+3.minut - debakl Bešiktaša - 4:0 vodi Dinamo Kijev, Benfika i Napoli sada mogu da odigraju rasterećenih 45 minuta.

33. minut - 3:0 za Dinamo i sada gotovo da nema dileme da će u osminu finala i Benfika i Napoli.

31. minut - Dinamo Kijev vodi 2:0 protiv Bešiktaša, koji ima i igrača manje. Isključen je Bek zbog faula u šesnaestercu, a Jarmolenko je pogodio sa penala.

Bešiktaš, po svemu sudeći, ostaje bez osmine finala.

28. minut - Robert Levandovski maestralnim golom iz slobodnog udarca sa 20-ak metara doveo je Bajern u vođstvo protiv Atletika.

Meč na Nou kampu prati trener Liverpula Jirgen Klop, a primijećen je i Džejms Milner.

16. minut - Barselona je protiv Menhengladbaha povela golom Mesija.

Njegov 51. gol na isto toliko mečeva u Ligi šampiona na "Nou kampu".

16. minut - Arsenal duplirao prednost - ponovo Lukas Peres.

15. minut - iznenađujući rezultat u Parizu - Ludogorec vodi protiv Pari sen Žermena, golom Misidžana.

9. minut - Artjom Besedin je pogodio za Dinamo Kijev protiv Bešiktaša, kome je potrebna pobjeda za prolaz dalje.

8. minut - vodi Arsenal u Bazelu, Lukas Peres.

8. minut - Siti je izjednačio - Ihenačo je pogodio za 1:1.

Siti igra u kombinovanom sastavu, posebno u odbrani, gdje su se našli debitanti Mafeo i Adarbiojo, obojica 19-godišnjaci.

5. minut - prvi gol i to na "Etihadu", ali ne vodi Siti, već Seltik - Roberts strijelac.

Sve utakmice počinju minutom ćutanja u znak počasti tragično preminulim fudbalerima Šapekoensea.

Večeras počinje rasplet u grupnoj fazi Lige šampiona. Pred mečeve posljednjeg, šestog u grupama A, B, C i D ostala je još samo jedna dilema.

Odnosi se na situaciju u grupi B, u kojoj tri ekipe sanjaju prolaz.

Benfika dočekuje Napoli sa kojim dijeli prvo mjesto sa po osam bodova.

Treći je Bešiktaš koji je sakupio sedam i gostuje otpisanom Dinamu iz Kijeva, pa se može očekivati da će pobjedom proći u osminu finala.

Što se tiče meča u Lisabonu, Napolitancima odgovara i remi, jer su u prvom susretu na svom terenu pobijedili 4:2.

U Minhenu se sastaju Bajern i Atletiko, a Stefan Savić je u startnoj postavi "kolćonerosa".

Deveti put u karijeri Savić igra u Ligi šampiona, a sa njim u timu Atletiko nije izgubio nijedan meč.

Grupa A

PSŽ - Ludogorec 2:2

Kavani 61, Di Marija 90+3. - Misidžan 15, Vanderson 69.

Bazel - Arsenal 1:4

Dumbija 78. - Lukas Peres 8, 16, 48, Ivobi 54.

Tabela: Arsenal 14, PSŽ 12, Ludogorec 3, Bazel 2.

Grupa B

Benfika - Napoli 1:2

Himenes 87. - Kaljehon 60, Mertens 79.

Dinamo Kijev - Bešiktaš 6:0

Besedin 9, Jarmolenko 31. (penal), Bujalski 33, Gonzales 45+3, Sidorčuk 60, Moraeš 77.

Tabela: Napoli 11, Benfika 8, Bešiktaš 7, Dinamo Kijev 5.