Napoli i Juve nastavili trku, Milan sve bliže četvrtom mjestu

"Azuri" odolijevaju - i dalje imaju bod više od aktuelnog šampiona
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2018. 21:56h

Juventus drži korak, Napoli se na sve moguće načine brani i ne da prvo mjesto na tabeli Serije A, pa je i nakon 25. kola razlika ista - Napolitanci imaju bod više...

"Stara dama" je u gradskom derbiju pobijedila Torino sa 1:0 i bez većih problema stigla do devete uzastopne pobjede u prvenstvu, a jedini gol dao je Aleks Sandro u 33. minutu.

Tim Masimilijana Alegrija nije primio gol na 11 posljednjih mečeva u šampionatu, ali i dalje ne može da ostavi Napoli iza sebe...

"Svi su od nas tražili reakciju nakon remija sa Totenhemom, a ja ponavljam da takav rezultat protiv tako dobre ekipe u Ligi šampiona ne može da bude kiks. Oni koji su tražili reakciju, dobili su je, ali sam generalno zadovoljan kako smo odradili derbi. Nismo mnogo rizikovali protiv ozbiljnog rivala", rekao je Alegri.

Pobjeda nad Torinom mogla bi i da ima skupu cijenu, jer je Gonsalo Iguain nakon samo 15 minuta zbog povrede članka napustio teren.

I Napoli je pobijedio deveti put zaredom u Seriji A.

Tim Mauricija Sarija je na papiru bio veliki favorit protiv Spala, kontrolisao je dešavanja na terenu, ali je morao da strahuje za trijumf do kraja.

Lider je dao samo jedan gol, a tri boda mu je donio Brazilac Alan već u 6. minutu nakon asistencije Hosea Kaljehona.

Zanimljiva situacija se dogodila dvadesetak minuta prije kraja kada je Marek Hamšik povisio na 2:0, prije nego što je njegov pogodak poništio VAR zbog ofsajda.

Slovak je zbog proslave gola dobio žuti karton, ali mu on nakon svega nije izbrisan.

Milanu je protiv Sampdorije bio dovoljan gol Bonaventure da upiše novi trijumf, pa je sve bliže četvrtom mjestu koje vodi u Ligu šampiona.

"Rosoneri", koji su promašili penal kod 0:0, sada imaju sedam bodova manje od četvrtoplasiranog Intera.

U Bergamu nije bilo pobjednika - duel Atalante i Fiorentine završen je rezultatom 1:1.

Milan Badelj je u 16. minutu donio prednost gostima, a konačan rezultat je postavio Andrea Petanja u 45.

Torino - Juventus 0:1