Napoli izbacio Romu, finale sa Fiorentinom

Ekipa Rafaela Benitesa je u revanšu polufinala sa Romom u Napulju nadoknadila poraz u prvom meču (2:3) i sa ubjedljivih 3:0 izborila prolaz u finale.
3 komentar(a)
Napoli, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.02.2014. 23:00h

Napoli će 3. maja na "Olimpiku" u Rimu biti rival Fiorentine u finalu Kupa Italije.

Ekipa Rafaela Benitesa je večeras u revanšu polufinala sa Romom u Napulju nadoknadila poraz iz prvog meča (2:3) i sa ubjedljivih 3:0 izborila prolaz u finale.

Roma je bolje počela meč, ali nije iskoristila svoje prilike (Destro, Žervinjo, Ljajić). Domaćin je to kaznio preko Kaljehona, koji je u 33. minutu iskoristio savršen centaršut Mađa za vođstvo od 1:0.

Sve je bilo jasno već početkom nastavka, jer su Iguain u 48. i Žoržinjo u 51. minutu postavili konačnih 3:0.

Od 79. minuta Roma je igrala sa igračem manje, jer je isključen Strotman, koji je nakon jednog faula dobio zasluženi karton, ali je isključenje zaradio pošto je aplauzom pozdravio prvu odluku sudije.

Roma je doživjela tek drugi poraz u sezoni, pošto je u prvenstvu poražena samo od Juventusa, takođe u gostima sa 3:0.

Utakmici na "San Paolu" prisustvovao je i Maradona, nekadašnja ikona Napolija, koji je nakon devet godina ponovo bio na stadionu na kojem su krajem 80-ih i početkom 90-ih godina Napolitanci uživali u njegovim fudbalskim čarolijama.