Napoli je jesenji šampion, Juve "uhvatio" Inter

76 pregleda 0 komentar(a)
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.01.2016. 21:56h

Napoli je novi lider u Seriji A, a Juventus je stigao Inter i zahvaljujući boljoj gol-razlici preuzeo drugo mjesto - to je epilog posljednjeg kola jesenjeg dijela šampionata.

Napolitanci su iskoristili poraz Intera od Sasula kod kuće i postali jesenji šampion, tek četvrti put u istoriji, ali su to uradili u velikom stilu - trijumfom od 5:1 u gostima protiv Frozinonea.

Dva puta Gonsalo Iguain, te po jednom Raul Albiol, Marek Hamšik i Manolo Gabjadini dali su novu vjeru navijačima "azura" da Skudeto nije nerealan cilj. Naprotiv...

A Juventus je slavio deveti put zaredom u ligi - bio je bolji u Đenovi od Sampdorije sa 2:1.

Pol Pogba u prvom i Sami Kedira na startu drugog dijela donijeli su dva gola prednosti "staroj dami", a neizvjesnost je vratio Antonio Kasano.

Četvorostruki uzastopni šampion je, ipak, sačuvao vođstvo i pobijedio...

Gubitnik dana je Inter, a tragičar Adem Ljajić.

Četiri velike šanse ima je srpski fudbaler, nakon svakog promašaja je očajavao, a pored njema mrežu nisu zatresli ni Mauro Ikardi, Stevan Jovetić, Hejson Muriljo...

Kazna je stigla u 95. minutu nakon velike greške odbrane i penala koji je skrivio Žoao Miranda.

Pogodio je Domeniko Berardi sa bijele tačke, pa je Inter kažnjen surovo.

"Ovo je jedan od onih dana kada ne ide. Napravili smo glupost u finišu", rekao je Roberto Manćini, koji je ponovo Jovetiću dao svega desetak minuta na terenu.

Sampdorija - Juventus 1:2