Milan kod kuće remizirao sa Torinom
55 pregleda 0 komentar(a)
Udineze - Napoli Žoržinjo, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2017. 21:46h

Napoli se vratio na prvo mjesto dvadesetak sati nakon što mu je to poziciju uzeo Inter pobjedom nad Kaljarijem.

"Azuri" su reagovali u Udinama, gdje im je za nova tri boda bio dovoljan gol veziste Žoržinja, koji je u 33. minutu prvo promašio penal, a onda zakucao loptu u mrežu Udinezea.

Napolitanci su tako ostali na vrhu poslije 14. kola i imaju dva boda više od milanskog tima...

Korak za Napolijem i Interom drži Juventus (ima četiri boda manje od lidera, dva od "crno-plavih"), koji je opravdao ulogu favorita u duelu sa Krotoneom u Torinu (3:0).

"Stara dama" je postigla makar gol u 43 meča zaredom, čime je izjednačila sopstveni učinak iz perioda od februara 2013. do marta 2014. godine.

Mandžukić je u 52. minutu otvorio protivnika, a potom su pogađali i De Šiljo i Benatija.

A Roma je prekinula rekordnu seriju od 12 trijumfa na gostovanjima u Seriji A, remizirala je sa Đenovom (1:1) i to najviše zahvaljujući gluposti koju je napravio kapiten Danijele de Rosi.

Iskusni vezista je kod vođstva "vučice" (pogodio je Stefan El Šaravi) udario šamar Đanluki Lapaduli dok su bili u duelu u kaznenom prostoru, a VAR tehnologija je bila neumoljiva.

Tako je De Rosi je dobio crveni karton, a Đenovljani penal koji je iskoristio upravo Lapadula.

Isti igrač je imao velike dvije šanse da donese preokret, ali je i Roma mogla do trijumfa - Kevin Strotman je pogodio prečku, a šansu je imao i Patrik Šik.

"Situacija sa De Rosijem nam nije pomogla u ovoj utakmici, ali smo i sa 10 igrača na terenu uradili sve da dođemo do pobjede. Imamo za čim da žalimo, jer smo zahvaljujući sopstvenoj naivnosti prekinuli seriju trijumfa", istakao je trener Rimljana Euzebio di Franćesko.

Roma nakon ovog remija ima sedam bodova manje od lidera Napolija, ali i meč manje (protiv Sampdorije u Đenovi).

Milan je opet razočarao, sada je bod iz Grada mode odnio Torino - 0:0.

"Od prvog minuta smo imali želju i igru da pobijedimo u ovom duelu. Mislim da smo ostavili dobar utisak, jer ni u odbrani nismo rizikovali. Ipak, na kraju ne možemo da budemo zadovoljni rezultatom", poručio je trener Milana Vinćenco Montela.

Lacio je dominirao protiv Fiorentine, vodio je golom De Fraja u prvom poluvremenu, a onda je uslijedio šok u 93. minutu - penal za goste, koji je u pogodak pretvorio Babakar.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je igrao 77 minuta za "nebesko-plave".

Juventus - Krotone 3:0 (Mandžukić 52, De Šiljo 60, Benatija 71)

Lacio - Fiorentina 1:1 (De Fraj 25 - Babakar (penal) 90+3)

Torino - Milan 0:0

Đenova - Roma 1:1 (Lapadula (penal) 70 - El Šaravi 59)

Udineze - Napoli 0:1 (Žoržinjo 33)