Pobjede Napolija, Lacija i Rome, Baloteli pogodio nakon četiri godine

2894 pregleda 1 komentar(a)
Mario Baloteli je postigao prvi gol u dresu Breše, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.09.2019. 17:01h

Napoli je nakon pobjede nad Liverpulom u Ligi šampiona pokazao da je ranjiv.

Nakon domaćeg poraza od Kaljarija u prošlom kolu, jedva je izašao na kraj sa Brešom - bilo je 2:1.

Do poluvremena su Napolitanci vodili 2:0, golovima Drisa Mertensa u 13. i Kostasa Manolasa u četvrtom minutu nadoknade poluvremena, a onda se razigrala Breša.

Mario Baloteli je pogodio u Seriji A nakon 1.468 dana i smanjio na 2:1 u 67. minutu, a u finišu je imao odličnu šansu da svom timu donese remi...

Super Mario je posljednji put bio strijelac 23. septembra 2015. u pobjedi Milana nad Udinezeom.

Napoli je tako ostao na četvrtom mjestu, ima 12 bodova, jedan manje od trećeplasirane Atalante, a šest od lidera Intera.

Ubjedljiv trijumf je upisao Lacio, za koji je 90 minuta odigrao crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Na "Olimpiku" je "stradala" Đenova (4:0) - Sergej Milinković-Savić je načeo "grifone", Stefan Radu je prelijepim golom povisio do poluvremena, a lagana tri boda potvrdili su Felipe Kaisedo i Ćiro Imobile u nastavku.

Slavila je i Roma, i to u Lećeu. Dovoljan je bio pogodak Edina Džeka početkom nastavka, a moglo je da bude i ubjedljivije da golman domaćina Gabrijel nije u 80. minutu odbranio penal Aleksandru Kolarovu.

Niz od četiri meča bez pobjede prekinuo je Udineze, koji je savladao Bolonju pogotkom Stefana Okake.