Napoli osvojio Milano, Fiorentina silna u Veroni

Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2017. 21:58h

Napoli čuva treće mjesto i istovremeno ne dozvoljava Romi da se opusti na drugoj poziciji.

Napolitanci su u derbiju kola savladali Milan u Gradu mode (2:1), i to nakon što su poslije desetak minuta igre vodili sa 2:0.

Pogađali su prvo Insinje, pa onda i Kaljehon, ali daleko od toga da je meč bio riješen na "San Siru", jer je Milan opet pokazao da ima kvalitet.

"Rosoneri" su već do poluvremena smanjili preko Kučke, a onda su oba tima u nastavku stvorili dosta šansi...

All Goals & Highlights HD - AC Milan 1-2 Napoli... by claytonashurst

Napoli na treće mjestu ima četiri boda više od Lacija, ali i meč više, a izjednačio se sa Romom.

Pobjeda protiv Juventusa u prošlom kolu kao da je podigla samopouzdanje Fiorentini.

Vidjelo se to na gostovanju u Veroni - "viola" je savladala Kjevo rezultatom 3:0 i najavila da je ravnopravan protivnik za vrh tabele i borbu za plasman na evropsku scenu.

All Goals - Chievo 0-3 Fiorentina - 21.01.2017 HD by timefootball

Kristijan Teljo je u 18. minutu načeo domaćina na "Bentegodiju", u 52. je Kuma Babakar (koji je mijenjao suspendovanog Nikolu Kalinića) iz penala povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio Federiko Kjeza u sudijskoj nadoknadi...

Kjevo - Fiorentina 0:3

Teljo 18, Babakar (penal) 52, Kjeza 90+4)

Milan - Napoli 1:2