Napoli prati Inter i Juve, Roma do trijumfa u 94. minutu

Napolitanci ubjedljivi u Lećeu - 4:1
1500 pregleda 0 komentar(a)
Fernando Ljorente je bio dvostruki strjelac, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.09.2019. 19:59h

Napoli je bio furiozan u Lećeu, slavio je 4:1 i nastavio borbu sa Interom i Juventusom.

Nakon trećeg trijumfa u prvenstvu Napolitanci imaju tri boda manje od lidera Intera, a jedan od Juvea, koji ih je i savladao u derbiju u 2. kolu.

U Lećeu je sve bilo jasno u prvom poluvremenu kada su Ljorente i Insinje donijeli dva gola prednosti gostima, a već u 52. Ruis je pogodio za 3:0...

Leće je smanjio iz penala golom Mankosua, a tačku na trijumf "azura" stavio je Ljorente...

A Roma je pobijedila prvi put u gostima i upisala drugi trijumf zaredom.

Slavila je u Bolonji 2:1, i to golom Džeka u 94. minutu u trenucima kada je imala igrača manje zbog isključenja Manćinija.

Prethodno, Kolarov je maestralno zatresao mrežu iz slobodnog udarca, a izjednačenje domaćinu donio je Sansone sa bijele tačke.

Prve bodove u sezoni upisala je Sampdorija - u Đenovi je savladala Torino, a junak je bio Gabjadini.

Atalanta i Fiorentina su podijelili bodove (2:2), a gosti su imali dva gola prednosti nakon golova Kjeze i Riberija.

Bod domaćinu obezbijedili su Iličić i Kastanj.