Napoli preokretom do četvrtfinala Kupa

Napoli savladao Ćezenu sa 2:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu i obezbijedio četvrtfinale sa Interom ili Đenovom
Pandev, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.01.2012. 22:57h

Fudbaleri Napolija plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, nakon što su večeras na "San Paolu" sa dva gola iz prekida preokrenuli vođstvo Ćezene iz prvog poluvremena (2:1).

Gosti su poveli u 20. minutu, kada je Rumun Popesku probio odbranu domaćina, ali i golmana Rosatija. Za preokret u nastavku najzaslužniji je Goran Pandev, koji je izveo dva perfektna slobodna udarca - nakon prvog Kavani je postigao gol, a nakon drugog lopta je direktno otišla u gol.

Fudbaleri Ćezene žalili su se da lopta nije prešla gol-liniju, a ni TV snimak nije riješio misteriju...

Kako god, Napoli će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz meča Inter - Đenova. Duel na "Đuzepe Meaci" je naredne srijede.

Ostali parovi su Juventus - Roma, Sijena - Kjevo i Lacio - Milan/Novara.