Napoli se poigravao sa Milanom, Fiorentina sama na vrhu

"Rosoneri" su doživjeli blamažu i izgubili od Napolija sa čak 4:0. Briljirao je Lorenco Insinje
68 pregleda 0 komentar(a)
Lorenco Insinje, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.10.2015. 20:52h

Fiorentina je u prošlom kolu preuzela vrh od Intera zahvaljujući boljoj gol-razlici, a od večeras je apsolutni lider - "viola" je trijumfovala u duelu sa Atalantom (3:0) i ima dva boda više od milanskog kluba koji je remizirao sa Sampdorijom u gostima.

"Ljubičasti" su u ovom trenutku zasluženo tu gdje jesu, rezultati ni igre nisu slučajni, a protiv Atalante je sve bilo lakše već od 5. minuta kada je štoper gostiju Gabrijel Paleta dobio crveni karton, a Josip Iličić iskoristio penal.

Potom je pogodio i Borha Valero za 2:0 i bilo je jasno da bodovi ostaju na "Artemio Frankiju" (na kraju je pogodio i Verdu).

A šokantan rezultat je viđen u Milanu, nakon kojeg se Siniši Mihajloviću možda drma klupa.

"Rosoneri" su doživjeli blamažu i izgubili od Napolija sa čak 4:0.

Rezultat govori koliko su Napolitanci bili dominantni, a svoju noć je imao Lorenco Insinje - prvo je asistirao Alanu, a onda dva puta matirao Dijega Lopesa u drugom poluvremenu.

Potop Milana je zaokružio mladi štoper Rodrigo Eli autogolom.

Mihajlovićeva formacija se raspala, "fudbalski instruktor" Mauricio Sari je danas glavna faca na Apeninima...

Juventus polako dolazi do forme, a utakmica protiv Bolonje je bila prava prilika da aktuelni šampion dođe i do prve pobjede na svom terenu u ligi ove sezone.

"Stara dama" je pobijedila sa 3:1, iako je gubila još od 5. minuta i gola Antonija Munijea.

Problema, ipak, nije bilo - Alvaro Morata u 33, Paulo Dibala iz penala (koji je iznudio Morata) u 52. i Sami Kedirau 63. omogućili su navijačima prijatnu noć na "Juventus areni".

Juveu je ovo tek drugi trijumf u Seriji A, nakon što je slavio u gostima protiv Đenove...

Poraz u Bjelorusiji nije ostavio traga na Romi - "vučica" je protutnjala Sicilijom, savladala Palermo sa 4:2 i približila se vrhu tabele.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, pošto je Miralem Pjanić zatresao mrežu u 2. minutu, Alesandro Florenci u 14, a Žervinjo u 28.

Domaći su smanjili golom Alberta Đilardina u 58. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi pala još dva gola - Đankarlo Gonsales je smanjio u 91. minutu, a čim se krenulo sa centra tačku je stavio Žervinjo.

Inter je nastavio da posrće, ali mora da bude zadovoljan bodom u Đenovi.

Sampdorija je povela preko Luisa Murijela u 51. minutu, a izjednačio je Ivan Perišić u 76.

Meč će se najduže pamtiti po nestvarnom promašaju veziste domaćih Hoakina Koree u 38. minutu - Argentincu je prvi šut odbranio Samir Handanović, ali mu se lopta odbila. Bio je potpuno sam na dva metra od prazne mreže i uspio je da promaši.

Lacio je u posljednjih desetak minuta slomio otpor Frozinonea (2:0) i upisao treću uzastopnu pobjedu u ligi, a četvrtu ako se računa duel sa Sent Etjenom u Ligi Evrope.

Rezultati 7. kola

Milan - Napoli 0:4 (Alan 13, Insinje 48, 67, Eli (autogol) 77)

Fiorentina - Atalanta 3:0 (Iličić (penal) 6, Valero 34, Verdu 90)

Juventus - Bolonja 3:1 (Morata 33, Dibala (penal) 52, Kedira 63 - Munije 5)

Lacio - Frozinone 2:0 (Keita 80, Đorđević 90+4)

Palermo - Roma 2:4 (Borijelo 58, Gonsales 90+1 - Pjanić 2, Florenci 14, Žervinjo 29, 90+2)

Sampdorija - Inter 1:1 (Murijel 51 - Perišić 76)

Empoli - Sasuolo 1:0 (Makarone 88)

Udineze - Đenova 1:1 (Di Natale 47 - Peroti 76. penal)